Putin’den Rahatlatan Açıklama: Türk Hükümetinin Bazı Eksikleri Var Ama İyi Yol Yapıyorlar

Ankara’daki Rus Büyükelçisinin bir suikast sonucu öldürülmesinin ardından Rusya’nın olası tavrına yönelik endişeli bekleyiş Vladimir Putin’in yaptığı açıklamayla biraz olsun dağıldı. Kaparoz’un ulaştığı bir bakanın ‘direkten döndük’ diyerek yorumladığı gerginlik Rusya’nın yeni tutumuyla birlikte en azından şimdilik rafa kalkmış gibi görünüyor.

“Beyler Şunu Kabul Edelim: Türkler İyi Yol Yapıyor”

Türkiye’yi rahatlatan açıklama bugün sabah saatlerinde geldi. Kremlin Sarayında basın toplantısı düzenleyen Vladimir Putin “Türkiye bizim eski bir dostumuz. Bugün bazı güvenlik sorunları yaşıyor olabilirler ancak bu durum yaşanan olumlu gelişmeleri görmemizi de engellememeli. Evet bazı güvenlik zaafları olabilir, bombalama eylemlerinde gencecik insanlarla birlikte bizim vatandaşlarımız da ölüyor olabilir ama beyler şunu kabul edelim: Türkler iyi yol yapıyor.” dedi.

“Yaslarını Köprü Yaparak, Asfalt Dökerek Tutuyorlar”

Açıklamalarını sürdüren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin “Bakın kırktan fazla insanın öldüğü Beşiktaş saldırısının üzerinden daha on gün geçti geçmedi. Arada Kayseri var. Orada da on dört kişi şehit oldu. Maalesef iki gün önce de bizim büyükelçimizi hedef alan bir saldırı gerçekleşti. Ancak bugün bakıyorsunuz ki Türkiye’de bunlar unutulmuş, yöneticiler yol ve tünel açmakla uğraşıyorlar. Türkler çok güçlü insanlar, ağlayarak, sızlayarak değil köprü yaparak, asfalt dökerek yaslarını tutuyorlar. Rus halkı olarak inanıyoruz ki Türkiye bu zor günlerinden yol yaparak ve tünel kazarak kurtulacak” dedi.

“Birinci Kalite Sessiz Asfalt Kullanıyorlar”

Rus Büyükelçisi ile ilgili sorular üzerine bir süre sessiz kalan Putin “Arkadaşlar inanın bizim için de çok zor bir durum ancak ölenle de ölecek halimiz yok. Maalesef bu işlerin fıtratında ölüm de var, sakatlık da. Yani Türkiye’de bir tek Rus Büyükelçisi ölüyor diyebilir miyiz? Alman vatandaşı da İsrail vatandaşı da Türk vatandaşı da ölüyor. Ben izin verirseniz son olarak kıtaları birbirine bağlayan Avrasya Projesiyle ilgili birkaç hususa değinmek istiyorum. Her şeyden önce çok önemli bir mühendislik projesi, eğim farklılıkları ve su altından geçiş meselesi düşünüldüğünde öyle her ülkenin yapabileceği türden bir iş değil. Ayrıca bildiğim kadarıyla yol üzerinde birinci kalite sessiz asfalt kullanılmış. Türkler bunu hep yapıyor” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...