Cumhurbaşkanlığı Korumalarından Dayak Yiyen E.A. Görevli Memuru Oyalamak Suçundan Tutuklandı

Cumhurbaşkanının Aksaray’daki muhtarlara hitaben yaptığı konuşma sırasında yaşanan olaylarda dayak yiyerek görevi başındaki memurların işini aksatan E.A. polisler tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Hayat Tarzından Dolayı Baskı Gören Bir Kişi Var mı?” Sorusuna “Evet, Ben Varım” Dedi

4 Ocak 2017 tarihinde muhtarlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Buradan sormak istiyorum: Yaptığım her işin, attığım her adımın, ağzımdan çıkan her sözün kamuoyunun önünde cereyan ettiği bu uzun süre içinde hayat tarzından dolayı baskı gören bir kişi var mıdır?” şeklindeki sorusuna “Evet, ben varım” şeklinde cevap veren E.A. daha sözünü bitirmeden korumalardan dayak yemeye başladı. Olayı çok yakın mesafeden gören Tokat, Akyazı Köyü Muhtarı Ali Görgülü olayı Kaparoz muhabirlerine şöyle anlattı. “Olay şöyle gerçekleşti, sonradan bir muhtar arkadaşımızın yeğeni olduğunu öğrendiğimiz bu kişi Sayın Cumhurbaşkanımızın sorusunu ‘Evet, ben varım’ şeklinde yanıtladı ama daha sonraki söyledikleri anlaşılamadı, çünkü daha sözünü bitirmeden yakınında bulunan korumalardan dayak yemeye başladı. Hatta ben kendisini uyardım ‘Arkadaşım önce sözünü bitir, sonra yersin dayağını diye’ ama gençlik işte dayağını yemeden rahat edemedi herhalde. Sonra da dayak yiyen bu değilmiş de polislerle kırk yıllık arkadaşmış gibi koruma görevlileriyle kol kola girip gittiler, biz de çok merak etmemize karşın ne derdi varmış vallahi öğrenemedik” dedi.

E.A.’dan Şikâyetçi Olan Korumalar Hastaneye Giderek, Üç Gün Dayak Atamaz Raporu Aldılar

Korumalardan sert darbeler alan E.A.’nın dayak yemeyi uzatması üzerine, korumalar E.A.’yı Beştepe karakoluna götürerek kendisinden şikâyetçi oldular. Görevlerini ihmal etmek ve koruma işlerini aksatmak zorunda kaldıklarını belirten mağdurlar, son çare olarak polisten yardım istediler. Daha şikâyet dilekçesi imzalanmadan bu sefer de karakoldaki polislerden dayak yemeye başlayan E.A. karakoldaki işlerin de bir süre aksamasına neden oldu. Çıkarıldığı mahkeme tarafından dayak yemek suretiyle görev başındaki memuru oyalayarak işlerin aksamasına sebep vermek suçuyla tutuklanan E.A.’nın avukat istemediği öğrenildi. Bu sırada Hacettepe Devlet Hastanesine götürülen koruma görevlilerinin el ve ayaklarında dayak atmaya bağlı olarak doku zedelenmesi tespit edilirken, küfürlü konuşmaktan da dillerinde aşınma olduğu belirlendi. Üç gün dayak atamaz raporu alan mağdur polislerden birisi “Biz sadece görevimizi yapmak istiyorduk ancak bakın ne hallere düştük. İş göremez raporu aldık ama biz bu raporu kullanmayarak gene de işlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarla şimdi konuştuk, bu üç günlük süre içinde birkaç kez gidip sembolik olarak E.A.’yı döveceğiz. Devlet büyüklerimiz de lütfen buna bir çare bulsunlar. Artık hangi tarafa yetişeceğimizi biz de şaşırdık” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...