Dolardaki Artış Nedeniyle Rabia İşareti Yapmak Yasaklandı

Bugün yayınlanan bir kanun hükmündeki kararname ile tek veya çift elle rabia işareti yapmak yasaklandı.

“Biz Bu Hareketleri Yaptığımızda Dolar 2,50 İdi”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü “Zamanında hepimiz yaptık, bakın açık yüreklilikle söylüyorum ben de yaptım bu işareti ama o zaman dolar 2,50 civarındaydı. Dilimizde modası geçmiş diye çok güzel bir tabir vardır. Artık bu hareketin de modası geçti. Bundan sonra bu işareti yapanlar hakkında yasal işlem uygulanacak, onun için vatandaşlarımız da dikkatli olsunlar. Bugünden sonra vatandaşlarımızdan mitinglerde falan bu tür modası geçmiş hareketler yapmamalarını rica ediyoruz. Zaten yaparlarsa kanunen suç işlemiş olurlar. Lütfen kimse ekonomik krizi çağrıştıracak hareketler yapmasın, yaptırmasın. Beni bilen bilir, ben eskiden beri kişisel olarak her türlü el kol hareketine karşıyım zaten” dedi.

“Bu İşareti Görünce Sayın Cumhurbaşkanımızın Sinirleri Bozuluyor”
Açıklamalarını sürdüren sözcü “Yani hakkımız var mı insanların sinirini bozmaya, mesela dün Sayın Cumhurbaşkanımız çalışma masasındaki rabia heykelini tekme atmak suretiyle kırdı. Maazallah o tekme masaya gelse, ayağı zarar görebilirdi. Temizlikçi kadın da iyi bir iş yapıyorum diye gidip bu heykeli silikonla falan yapıştırıp yeniden masasına koymasın mı, vallahi zor aldık kadıncağızı cumhurbaşkanımızın elinden. Aksaray’daki resimleri de gözden geçirdik, gazetelere de talimat verdik, Allah’ın izniyle bu işareti hafızalarımızdan da sileceğiz” dedi.

Dört Dörtlük Ekonomiden Yedi Sekizlik Aksak Modele Geçilecek
Muhabirlerin sorularını da yanıtlayan cumhurbaşkanlığı sözcüsü “Dün bir toplantıya katıldık, ekonomik zirve mi artık ne haltsa, bir arkadaş sürekli ‘Ekonomimiz Dört Dörtlük’ deyip duruyor. Sonunda dayanamayıp ‘Seni Amerika’dan mı yolladılar, dört deyip duruyorsun” diye sordum. Yok efendim bu eski bir deyimmiş de bilmem ne. Niye üç üçlük olmuyor, o zaman deyim olmuyor mu mesela, illa dört mü olması gerekiyor her şeyin. Toplantıdan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız ile de bu konuyu görüştüm. ‘Mesela bizim çok güzel ritimlerimiz var 7/8’lik var, 9/8’lik var. Son derece oynak kıpır kıpır şarkılarımız var. Neden sürekli dört dörtlük deniliyor?’ dedim. Kendisi de hak verdi. Gereken çalışmalar yapılarak Dört Dörtlük Ekonomiden, 7/8’lik Aksak Ekonomik Modele geçiş yapılacak” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...