Türk Bakanlar Havadan ve Karadan Giremedikleri Hollanda’ya Paraşütle Sızmaya Çalışacak

Hükümete yakın kaynaklar tarafından elde edilen bilgilere göre, Hollanda tarafından istenmeyen kişi ilan edilerek ülkeye sokulmayan Türk Bakanlar bu işin peşini bırakmamaya karar verdiler. Hollanda’nın antidemokratik tutumuna karşı ‘Kapıdan giremezsek, bacadan gireriz’ anlayışıyla hareket edecekleri öğrenilen bakanların bir dizi yeni operasyon hazırlığı içinde olduğu öğrenildi.

Hollanda İle Türkiye Arasında Neler Yaşanmıştı?

Dün hava yolu ile Hollanda’ya gideceğini söyleyen Dışişleri Bakanı, Hollanda makamları tarafından uçuş izni iptal edilerek durdurulmuştu. Hava yolunun kapatılması üzerine kara yoluyla Hollanda’ya hareket eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ise başkonsolosluk yakınlarında durdurularak sınır dışı edilmişti. İki denemeden de istediği sonucu alamayan Türkiye’nin elinde, henüz istenmeyen kişi ilan edilmemiş on dört bakanı daha bulunuyor ancak dün akşamki gelişmelerden sonra Türk hükümeti daha planlı hareket ederek, elindeki bakanları dikkatli kullanacağının işaretlerini verdi.

Dün akşam acil koduyla toplanan Bakanlar Kurulu Hollanda’nın yasakçı uygulamalarını masaya yatırdı. Üst düzey bir yetkiliden alınan bilgilere göre, yaklaşık üç saat süren toplantı sorasında Türk bakanlar çok gizli bir operasyon için düğmeye basmaya karar verdi. Önümüzdeki hafta içinde beş farklı koldan Hollanda’ya sızmaya çalışacak bakanlar hazırlıklarına başlarken Hollanda polisi de özellikle geçiş kontrol noktalarındaki önlemlerini artırdı.

Turizm Bakanı Paraşütle, Ulaştırma Bakanı Trenle Hollanda’ya Sızmaya Çalışacak

Elde edilen bilgilere göre Rotterdam civarında bir spor etkinliğine katılacak Turizm Bakanı paraşütle atladıktan sonra havada gruptan ayrılacak ve yönünü Rotterdam’daki Türk Başkonsolosluğuna çevirerek başkonsolosluk bahçesine inmeyi deneyecek. Aynı günlerde Milli Eğitim Bakanı da çok uluslu bir öğrenci grubuyla birlikte trenle ülkeye sızmaya çalışacak. Kendisini grubun öğretmenleri arasında gösterecek bakan, Rotterdam’a gelindiğince tuvalete gitme bahanesiyle gruptan ayrılarak başkonsolosluk binasına girmeyi deneyecek.

Bu iki operasyondan sonuç alınamaması durumunda Ulaştırma Bakanı İngiltere’nin Hull limanından hareket ederek bir zodyak botla Rotteram’a ulaşmaya çalışacak. Ulaştırma Bakanı tarafından gerçekleştirilecek gizli operasyonun başarıya ulaşmasına kesin gözüyle bakılırken, bu operasyonun da başarıya ulaşamaması durumunda Sağlık Bakanının Rotterdam yakınlarında hastalanmış numarası yaparak hastaneye kaldırılması, buradan da Rotterdam’daki başkonsolosluğumuza sızmasına çalışılacak.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...