Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mağduriyet ve Fanatizm Bakanlığına Dönüştürülüyor

Son dönemde ülkeye doğru düzgün turist gelmemesi ve diplomatların bile ana avrat konuşmaya başlaması üzerine, giderek işlevini kaybettiği belirtilen Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, mevcut personeli korunarak Mağduriyet ve Fanatizm Bakanlığı’na dönüştürüleceği öğrenildi.

Üst düzey bir yetkiliden öğrenilen bilgiye göre, Turizm Bakanlığı çalışanlarının 2016 yılında ülkeye gelen toplam turist sayısından daha fazla olması bazı yöneticilerin gözüne battı. Sürekli çay içip internette gezinen bakanlık çalışanlarından çeşitli trol faaliyetleri ve algı operasyonları için yararlanabileceklerini düşünen uzmanlar, başbakanın da olumlu görüş belirtmesi üzerine 2017 yılı başında yeni bir çalışma başlattılar.

“Kültür İhtiyacımız Bitti, Turist Zaten İstesek de Yok”
Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan bir yetkili “Şu an hükümetimizin kültürel anlamda bir eksiği yok. Yani illa güzel konuşalım, süslü konuşalım gibi bir derdimiz de yok. Zaten kültürlü denilen kişilere baktığımızda şu an hepsinin ya hapiste ya da terörle mücadele kapsamında gözaltına bulunduğunu görüyoruz. Turist ise maalesef hiç yok. Yani duble yol desen var, köprü var, cami var. Ama bu biz bu turistlerin ne istediğini de anlayabilmiş değiliz. Geçenlerde bir çağrı yaptık kendilerine: ‘Gelecekseniz gelin, gelmeyecekseniz cehennemin dibine gidin’ tarzında bir konuşmamız olmuştu. Bu turistler artık kimler tarafından yönlendiriliyorsa, ülkemize gelmeme noktasında bizimle bir inatlaşma içindeler. Bütün bu yaşananlar bizi de isyan ettirdi. Bugün hükümet olarak “kültürüne de turistine de başlarım lan” diye ifade edebileceğimiz bir noktadayız” dedi.

“Ulaştırma Bakanlığı da Sıvaştırma Bakanlığı’na Dönüştürülebilir”
Açıklamalarını sürdüren yetkili “Tabii ülkemizin geçirdiği büyük değişimler sonrasında Kültür ve Turizm Bakanlığımız da bütün çalışanlarıyla birlikte âtıl duruma düştü. Arkadaşlarımızın incelemesi sonucunda mevcut personeli de kaybetmeme noktasından hareketle, bu bakanlık bünyesinde çalışanlar şu an hükümetimizin en büyük iki ihtiyacı olan ‘Mağduriyet Oluşturma’ ve ‘Fanatizmi Körükleme’ noktasında çalışmalar yürütmek üzere yeniden organize edilecekler. Bizler ülkenin ihtiyaçlarını doğru tespit etmek durumundayız. Doksan yıl önce, o zamanki ihtiyaçlara göre oluşturulmuş kurumları bugün olduğu gibi tutmanın bir anlamı yok. Yakın zaman içinde Ulaştırma Bakanlığı’nın da Sıvaştırma Bakanlığı’na dönüştürülmesi gündeme gelebilir” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...