Elektrik Kesintilerine Karşı Kedilerden Sert Uyarı: “Makarnanı da Al Git”

Daha önceki seçimlerde trafolara girerek elektriklerin kesilmesine neden olduğu ileri sürülen kediler, bu kez, seçim günü yaşanacak kesintilere karşı hükümeti uyardı. Trafoların yanına kasıtlı olarak kedi maması konulduğunu belirten eylemci kediler, her zaman olduğu gibi işçilerin ve emekçilerin yanında olacaklarını belirterek “Kimse bizi elektrik kesintilerinden sorumlu tutmaya kalkmasın” diyerek uyarıda bulundular.

Makarnanı da Al Git

İşçilerin el ele tutuşarak verdiği HAYIR pozunu kameralar önünde tekrarlayan kediler adına açıklamada bulunan Tekir Bekir “Bizim rengimiz belli, sokaklarda kafamıza göre takılıyoruz, kimse bizi oraya buraya çekmeye çalışmasın. Son iki haftadır trafoların yanında yaş ve kuru mamalar görüyoruz. Arkadaşlarla da konuştuk, mama varsa gider yeriz orası ayrı ama üç kuruşluk mama verdi diye de kimseye kölelik yapmayız, kusura bakmasınlar. Seçimdeki hileler için kedileri kullanıp ‘Efendim kediler şöyle yaptı, kediler böyle yaptı’ diyecek olanlara buradan son kez sesleniyoruz: ‘Makarnanızı da Alın Gidin’” dedi.

“Trafoya Girdiğimiz Doğru Ancak Elektrikleri Biz Kesmedik”

Açıklamalarını sürdüren Tekir Bekir “Geçen seçimlerde trafoya girdiğimiz doğru ancak elektrikleri biz kesmedik. Biz trafoya girdiğimizde elektrikler zaten kesilmişti. Trafonun hemen yanında park etmiş belediye araçları vardı, belki onların daha detaylı bir bilgisi olabilir ama bizim konuyla bir ilgimiz yok. Bize suç atmaya kalkanlara ve kamuoyuna yeniden hatırlatıyorum, bu seçimde de trafolar civarında görülebiliriz ancak mamamızı yer gideriz. Bizim elektrikle, kesintiyle işimiz olmaz” dedi.

Eylemin ardından halay çeken kediler, park alanına özel harekât birliğine ait polislerin gelmesi üzerine ağaca tırmanarak aşağıdaki polislere kuyruk sallamaya devam ettiler.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...