YSK Yeni Oy Pusulası Sipariş Etti, Seçim Yenileniyor!

YSK’nın anlaşmalı matbaasından önümüzdeki aylara hazırlık olarak 70 milyon adet yeni oy pusulası sipariş ettiği öğrenildi. Bu bilgi Ankara kulislerinde ‘Acaba seçim yenileniyor mu?’ sorusunu gündeme getirirken, YSK yetkilileri, seçimle birlikte oy pusulalarının da yenilenmesinin ihtimal dahilinde olduğunu söyledi.

“Kesinleşmiş Bir Karar Yok Ancak Her İhtimale Karşı Siparişimizi Verdik”

YSK’dan adını açıklamak istemeyen bir yetkili matbaaya verilen siparişi doğrularken “Bu hafta sipariş geçtiğimiz doğru. Şu an kesinleşmiş bir karar yok ancak YSK olarak her duruma hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bugünden ‘Seçim iptal edilir’ ya da ‘Edilmez’ dememiz doğru olmaz ancak seçimin yenilenmesi söz konusu olursa hazırlık çalışmalarını yetiştirmek için zamana ihtiyacımız var.” dedi.

“Ferahlık Açısından Oy Pusulalarındaki Beyaz Zemin Büyütüldü”

Kaparoz muhabirinin sorusu üzerine yenilenecek seçimlerde mühür konusuna da değinen yetkili “Yenilenecek seçimlerde mührün hiçbir tereddüt yaratmayacak şekilde her pusulada yer almasını sağlayacağız. Ancak ferahlık açısından beyaz zeminin biraz büyütülmesine karar verildi. Tamamen tasarımcı arkadaşımızın tasarrufu olarak ki kendisi İtalyan bir sanatçıdır, bize daha ferah bir görünüm açısından beyaz zeminin büyütülmesini önerdi. Tabii pusuladaki alanımız sınırlı olduğundan diğer alan aynı oranda küçülmüş oldu. Yeni pusulaları hem bürokratlarımız, hem de üye arkadaşlarımız çok beğendiler.” dedi.

“Yeni Tasarımımızla Yaza Damgamızı Vuracağız”

YSK’yı kısır çekişmelerin ve anlamsız tartışmaların içine çekmek isteyenlerle muhatap olmak istemediklerini belirten yetkili “Yüksek Seçim Kurulu denildiğinde yüksek sanatsal zevklere hitap eden bir kurum olarak algılanmak istiyoruz. YSK’nın aslında siyasal değil, sanatsal bir yapılanma olarak görülmesi lazım. Zaten yeni oy pusulamızı görenler de ‘Tam anlamıyla bir sanat eseri’ olarak yorumluyorlar. Artık bu çağda biz de damgayla mühürle, kurşunla mürekkeple uğraşmak istemiyoruz. Yeni tasarımımızla hem yaza hem de yeni seçimlere damgamızı vuracağız.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...