YSK’dan Müjde: “24 Saat İçinde Tüm Pusulaları Mühürlemiş Olacağız”

Yüksek Seçim Kurulu tarafından bugün yapılan açıklamada, kamuoyunu günlerdir meşgul eden oy pusulalarındaki eksik mühürlerin 24 saat içinde tamamlanarak bu konudaki sorunun tümüyle giderilmiş olacağı bildirildi.

“Arkadaşlarımız Yemeden, İçmeden Pusula Mühürlüyor”

YSK adına açıklamada bulunan sözcü “Arkadaşlar biliyorsunuz, YSK’nin anayasa değişikliği halk oylamasında, üstünde sandık kurulunun mührü bulunmayan oy pusulası ve zarfların geçerli sayılacağına ilişkin bir kararı olmuştu. Bizim bu kararımızın ardından, bazı kurum ve kişiler tarafından son derece büyük bir gürültü kopartıldı. Yok yasaya aykırıymış, mühürsüz olmazmış falan. Biz oluyor demişiz işte, daha niye üzerinde duruluyor bu mühür meselesinin anlamak mümkün değil. Ancak biz gene de insanlarımızın aklında herhangi bir soru işareti kalmaması için arkadaşlarla bir karar aldık. Şu anda görevli arkadaşlarımız gece gündüz demeden, yemeden içmeden mühür basıyor. Benim tahminin 24 saat içinde bu işi çözümleyeceğiz gibi görünüyor. Hatıra olması açısından üç, dört bin pusulayı mühürsüz bırakmak istiyoruz ama eğer vatandaş hepsinde mühür istiyorsa biz de basarız. Şunu da eklemek istiyorum, bizim orada ‘Yenilen pehlivan güreşe doymaz’ derler. Artık bu son, bu sefer de başka bir eksikle gelmesin bu arkadaşlar karşımıza” dedi.

“Sen Manavdan Elma Alırken de Mühürlüsünü mü Alıyorsun?”

Açıklamalarını sürdüren sözcü “Halkımızda tuhaf bir mühür saplantısı oluştu. Yani sen manavdan elma alırken mühürlü mü alıyorsun? Mühürsüz olunca yemiyor musun o elmayı? Bakın size bir anımı anlatayım daha iyi anlayacaksınız. Bir gün Urfa’nın bir köyünde oy sayıyoruz, toplam yüz elli seçmen ya var ya yok. Biz oy sayarken içeri bir çocuk girdi, annesi börek yapıp çocuğuyla göndermiş bize. Biz tabii sayımı bırakıp, böreğimizi yedik, çok duygusal anlar yaşandı. İşte böyle bir ilişkimiz vardı bizim seçmenle, yani mühür değil, gönül ilişkimiz vardı o zamanlar. Neyse lafı uzatmayalım, böreğimizi yedikten sonra çocuğun annesi geldi, meğer bize değil komşuya göndermiş çocuğu. Tabii biz de yemiş bulunduk bir tepsi böreği. Ben ‘karşılığında mühür verelim’ dedim, ‘çocuk kâğıda basar, oyun oynar’ dedim. O da ‘alın mührünüzü’ diyerek takıldı bize, istemedi yani. Ne yazık ki şimdiki seçmenler çok kuralcı, varsa yoksa mühür.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...