Yandaş Firma ve Bakanlık: Askerleri Zehirleyen Tavuklar FETÖ’yle Bağlantılı

Son bir ayda üç kere olmak üzere düzenli olarak askerleri zehirleyen yandaş firma yetkilileri ve Milli Savunma Bakanlığı sözcüsü yaptıkları araştırmalarda askerleri zehirleyen tavukların FETÖ çiftliklerinde yetiştirilmiş olduklarını tespit ettiklerini söylediler.
 

Yandaş Firma: “Bir Öğünde 130 Bin Kişiyi Zehirleyecek Kapasiteye Sahibiz”

Yandaş firma adına açıklamalarda bulunan Hande Uzun “Biz son derece büyük bir firmayız. Şu an tam kapasite çalıştığımızda bir öğünde 130 bin kişiyi zehirleyecek gücümüz var. Taşeron firmalarla birlikte hareket edersek bir hafta içinde ordunun yarısını zehirleyebiliriz. Yani olaya bir de bu noktadan bakalım. Eğer biz gerçekten askerleri zehirlemek istesek bu iş çok farklı noktalara giderdi” dedi.
 

“Zehirli Tavukların FETÖ’yle Bağlantısı Var”

“Yani niye bazı arkadaşlar zehirlenirken diğerleri zehirlenmiyor, bunu da zehirlenen arkadaşlara sormak lazım. Eğer yemek bozuksa herkesin zehirlenmesi lazım değil mi? Yani bu arkadaşlar başka bir şeyin mi peşinde, ‘zehirlenelim de iki gün istirahat alalım’ gibi bir yaklaşım içindeler mi bunların hep araştırılması lazım. Bugün bakanlıkta yaptığımız toplantılarda tavuklarda FETÖ parmağı olabileceği konusunda bir karar birliğine varıldı. TÜBİTAK’a da bildirdik, ona göre bir rapor hazırlayacak arkadaşlar. Yani bu iş FETÖ’nün işi gibi görünüyor. Sonuçta bu örgütün öğrenci evleri gibi tavuk evleri de olabilir, burada bazı tavuklara zehir enjekte edilmiş olabilir. Biz ilk günden beri firmamızın değil de özellikle zehirlenen askerler ve zehirleyen tavukların üzerine gidilmesi gerektiğini söylüyoruz. Sorun o noktada çözülecek, yoksa sen şirket ihalesiyle uğraşarak neyi ortaya çıkaracaksın? Zaten firmamızı denetleyecek müfettişe de biz yemek veriyoruz. Bilmem anlatabiliyor muyum?” dedi.
 

Bakanlık: “Bu İş Yakında Unutulur Gider”

Bakanlık sözcüsü de yaptığı konuşmada “Konuyu firmanın hatası gibi göstermek isteyen bir takım medya gruplarını da görüyoruz. Biz bunların kim olduklarını gayet iyi biliyoruz, bunlar olaydaki FETÖ parmağını örtbas etmek isteyen gruplar. Yani biz bu firmadan arkadaşlarla Boğaz’da kaç kere yemek yedik, bırakın zehirlenmeyi bir mide yanması bile olmadı. Askerin durumuna gelecek olursak şu an bir şehidimiz var, gazi sayımız da bini geçti. Askerimizi de kutlamak istiyorum. Bir ay içerisinde üçüncü saldırıya karşın canla başla direniyorlar. Bu olay ve askerimizin gösterdiği fedakârlıklar tarihe altın harflerle kazınacak. Şu an FETÖ’cü tavukların tespitine uğraşıyoruz ancak sorgulamada ser verip sır vermemek gibi bir durum var. Soru sorunca başka tarafa bakmalar, rüşvet olarak yumurta vermeler. Bunlar da suçluluk psikolojisi içinde yapılmış hareketler tabii. Net bir şey söylemek için gene de erken. Zaten yayın yasağı da gelir yakında, bu iş unutulur gider diye düşünüyorum” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...