Alaçatı Olayını Değerlendiren Federasyon’dan Fatih Terim’in Maaşına Zam Kararı

Alaçatı’da ailesine ait işletmeyle komşu kebapçı arasında yaşanan anlaşmazlık üzerine kebapçıyı basan Fatih Terim’in durumunu değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, hocanın maaşına % 50 oranında zam yapma kararı aldı. Mafya tarihindeki en kısa baskın olarak değerlendirilen on yedi saniyelik mekân basma eylemi üzerine, TFF Yönetim Kurulu, ünlü teknik direktörü bu eyleme iten ekonomik nedenleri mercek altına almak üzere dün Riva’da toplanmıştı.

“Hocamız Ek İşlerde Çalışmak Zorunda Kalıyor”

Olayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Futbol Federasyonundan bir yetkili “Elbette hocamız da milli takımdan aldığı ücretle ailesini geçindirmek ister. Ancak yaşanan olaylara baktığımızda hocanın kebapçı, beach, restaurant gibi çeşitli işletmelerle ilgilenmek durumunda kaldığını görüyoruz. Anladığımız kadarıyla, hocamız milli takımdaki mesaisi biter bitmez ikinci, üçüncü işlerle ilgilenmeye başlıyor. Peki bu adam ne zaman uyku uyuyacak, ne zaman tatile gidecek, nasıl dinlenecek diye düşünüyor muyuz? Bizler TFF Yönetim Kurulu olarak bugünkü toplantımızda, hocamızın maaşına % 50 düzeyinde bir zam yapılmasını kararlaştırdık. Bu şekilde en azından geçim derdinden kurtulup, biraz daha fazla dinlenebilecek.” dedi.

“Ayda Üç Yüz Bin Euroyla Çocuk mu Okutsun, Mutfak Masraflarını mı Karşılasın?”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bir insanın geçimini sağlamak için ikinci bir işte çalışması ayıp değil. Kendisi bizden yıllık 3,5 Milyon Euro gibi bir ücret alıyor. Aylığa böldüğünüzde üç yüz bin Euro bile etmiyor. Allah’tan ekonominin batıp da TL’nin değer kaybedeceğini öngörmüş, anlaşmayı yabancı para üzerinden yapmışız. Şimdi ayda üç yüz bin Euro ile çocuk mu okutsun, mutfak masrafını mı karşılasın, yoksa ailesine mi destek olsun Fatih Hoca? Eski parayla bir trilyon iki yüz milyon ediyordu ama paradan altı sıfır atıldı arkadaşlar. Aylık eline geçen para bir milyar iki yüz milyon lira. Bugün bir Ferrari, Etiler’de bir daire kaç para sizin haberiniz var mı?” dedi.

“Hocamız Geceleri Kâh Kebapçıda, Kâh Taksilerde Çalışarak Ekmeğini Kazanmaya Çalışıyor”

Kaparoz muhabirinin “Fatih Hocanın aldığı ücret neredeyse bin tane asgari ücretlinin maaşına eşit” şeklindeki sözüne yanıt veren yetkili “Yani yaklaşık olarak bin tane asgari ücrete denk geliyor derken hocayı atalım da bin tane asgari ücretli mi getirelim diyorsunuz milli takımın başına. Arkadaşlar bugün tekstil atölyesindeki son ütücüyle, inşaattaki sıvacı bile asgari ücretle çalışmıyor. Ayrıca başında bir kişi varken bakın ne kadar olay çıkıyor, bin kişi olursa varın siz hesap edin curcunayı. Lütfen kendimizi kandırmayalım, koskoca hocayı gönderip de ne idüğü belirsiz bin tane ameleye emanet edemeyiz milli takımımızı. Fatih Hoca bu maaşla kıt kanaat da olsa geçinebiliyor. Çalmadan çırpmadan, hiçbir şeyden şikâyet etmeden, geceleri kâh kebapçıda, kâh taksilerde çalışarak ekmeğini kazanmaya çalışıyor. Lütfen kimsenin ekmeğine de mâni olmayalım.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...