İstanbul Valiliği: “İstanbul’da Maltepe Diye Bir İlçemiz Yok”

Adalet Mitinginin İstanbul’da değil Çorum veya Yozgat’ta gerçekleşmiş olabileceği bildirildi.

Dün gece saatlerinde Adalet Mitingine 175 bin kişinin katıldığını duyuran İstanbul Valiliği bugün mitingin İstanbul’da değil Yozgat veya Çorum’da gerçekleştiği bilgisini verdi.

“İstanbul’da Maltepe Diye Bir İlçemiz Yok”

Valilik adına açıklamalarda bulunan basın sözcüsü “Dün Adalet Mitingine 175 bin kişinin katıldığını duyurmuştuk. Ancak bir yanlış anlaşılmayı da düzeltmek istiyorum, bazı malum çevreler sanki bu miting İstanbul’da gerçekleştirilmiş gibi yayınlar yapmaya başladılar. Yok Maltepe’ye halk akın etmiş de yürüyüş olmuş gibi açıklamalar görüyoruz. Bizim edindiğimiz bilgiler mitingin Çorum veya Yozgat civarında gerçekleştirildiğini gösteriyor. Her şeyden önce İstanbul’da Maltepe diye bir ilçemiz yok. Hadi diyelim ki öyle bir ilçe varmış da bizim gözümüzden kaçmış olsun ama fotoğraflara baktığımızda İstanbul’la ilgisi olmayan görüntüler görüyoruz. Şimdi miting Çorumda’ysa siz İstanbul Valiliği olarak neden ‘mitinge 175 bin kişi katıldı’ şeklinde açıklama yaptınız diyenler olacaktır. Onlar da artık lütfen bunu demesin. Herkes her aklına geleni söylemesin” dedi.

“Yani Bu Kadar İnsan Maltepe’de Toplansa Gazetelerde Haber Olmaz mı?”

Açıklamalarını sürdüren sözcü “Bakın binlerce insan akın akın yollara düşecek, İstanbul’un bir ilçesine gelecek, yollar kilitlenecek ama gazetelerde bir satır haber olmayacak. Buna kargalar bile güler. Açın bakın bugünkü gazetelere, İstanbul’da miting diye bir haber var mı? Akıl var izan var, yani bu kadar insan İstanbul’un herhangi bir yerinde toplansa gazetelerde küçücük de olsa haber olmaz mı, televizyonlar bunu vermez mi?” dedi.

“Sahilde Mangal Yapmak İçin Toplanan Kalabalığı Miting Yapıyor Sanmış Olabilirler”

Valilik olarak 9 Temmuz tarihinde İstanbul il sınırları içinde bir miting olayına rastlamadıklarını belirten sözcü “Belki sahilde mangal yapmak için toplanan insanları miting yapıyor gibi düşünmüş olabilirler. Çünkü bu arkadaşlar da ateş yakıyor, halay çekiyor. Veya denize girmek üzere bölükler halinde sahile akan bir kitle yanlış yorumlanmış olabilir.

Sonuç olarak İstanbul’da Adalet Mitingi yapılmadı. Mitinge kimse katılmadı. Mitinge katılamayan kişiler de doğal olarak slogan falan atmadı. Valilik olarak bizim söyleyebileceklerimiz bu kadar” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...