Milli Takımın Başına Selahattin Aydoğdu Getiriliyor

Futbol Federasyonu, bugün milli takımdaki görevinden istifa eden ünlü teknik direktör Fatih Terim’in koltuğuna, kendisini dövdüğünü açıklayan Selahattin Aydoğdu’nun getirileceğini açıkladı.

“Koltuğu Bileğinin Hakkıyla Aldı”

Kurum adına açıklamalarda buluna federasyon sözcüsü “Selahattin Hoca uzun zamandır izlediğimiz son derece deneyimli bir kişi. Doğrusu biz kısa vadede böyle bir gelişme beklemiyorduk ancak yaşanan olaylar bizi hiç beklemediğimiz bir karar noktasına getirdi. Selahattin Aydoğdu için, bu koltuğu bileğinin hakkıyla almıştır diyebiliriz. Kamera görüntüleri olsun, geçmiş açıklamaları olsun, bizim kendisiyle ilgili hiçbir tereddüdümüz yok. Sadece futbol konusunda bazı eksiklikleri vardı, onu da yardımcı antrenörlerle tamamlayacağımızı düşünüyoruz.” dedi.

Aydoğdu Görevi Kabul Etti

Federasyon sözcüsünden sonra söz alan Selahattin Aydoğdu “Öncelikle bu tercihlerinden dolayı federasyonumuza teşekkür etmek istiyorum. Kebapçıda çalışan arkadaşlarımla birlikte teklifi inceledik. Aşçımızdan soğuk mezeciye, valesinden garson arkadaşlara kadar herkesin bu teklife sıcak baktığını söyleyebilirim. Sonuçta biz bir ekibiz. Milli takımdaki görevimde başarılı olmak için göreve kebapçıdaki ekibimle birlikte gelmek istediğimi de söyledim. Arkadaşlar da sağ olsun, olumlu baktılar. Az önce marketten bir futbol topu da aldık, hafif hafif ısınmaya başladık” dedi.

Aydoğdu, Fatih Hoca’ya Geçmiş Hizmetlerinden Ötürü Teşekkür Etti

Açıklamalarını sürdüren Selahattin Aydoğdu “Artık milli takım için yeni bir dönem başlıyor. Geçmişte yaşanan olumsuzlukların üstüne de bir sünger çekmemiz lazım. Fatih Hocamızın çok ünlü bir sözü vardır. Kendisi ‘I don’t want to see the back, I want to see the front’ derdi. Yani geçmişe takılıp kalmak değil, geleceğe bakmamız lazım. Ben milli takımdaki hizmetlerinden dolayı Fatih Hoca’ya teşekkür etmek istiyorum. Neticede elinden geleni yapmaya çalıştı. Elinden gelen bu kadardı” dedi.

Kebapçı Dükkânı da Devam Edecek

Milli takımın başına getirilen Selahattin Aydoğdu daha önce teknik direktörlük yapmamasına karşın, baskın sırasında Fatih Terim’e karşı verdiği mücadeleyi kısa sürede kazanınca ismi futbol kulislerinde daha sık geçmeye başlamıştı. Bugün federasyonun resmi teklifine kadar herhangi bir açıklama yapmayan Selahattin Aydoğdu “Bu görevimizi de başaracağımızı düşünüyorum. Milli takımla birlikte Alaçatı’daki kebap işini de devam ettirmek istiyorum. Sonuçta kebapçı dükkânım olmasa buralara gelemezdim. İnsan geldiği yeri bilmeli” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...