Fatih Terim, Tazminatının Zekâtını Rıdvan Dilmen’e Vereceğini Açıkladı

Halkın vergileriyle ödenen tazminat ve maaşlar için Rıdvan Dilmen ve Fatih Terim’in kendi aralarında helalleşmelerinin ardından bugün bir açıklama yapan Fatih Terim, Futbol Federasyonundan alacağı tazminatın zekâtını Rıdvan Dilmen’e vereceğini duyurdu. Dilmen’in asistanı tarafından da doğrulanan açıklama üzerine Rıdvan Dilmen’in toplantı yapmak üzere mali müşavirinin ofisine geçtiği öğrenildi.

Rıdvan Dilmen “Terim’in Alacağı Tazminat Helaldir” Şeklinde Fetva Vermişti

Dün ilk jest, sabah saatlerinde Rıdvan Dilmen’den gelmişti. Dilmen’in, Fatih Terim’in alacağı tazminatın dinimizce helal kategorisinde olduğunu açıklamasından sonra, Türkiye’de yaşayan Müslümanlar derin bir nefes almıştı. Halkın vergileriyle karşılanacak tazminatın helal harcama olarak değerlendirileceğinin açıklanması, alacaklı Fatih Terim tarafından da memnuniyetle karşılandı. Konu hakkında görüşlerini açıklayan Terim “Din adamlarımızın görüşü çok önemli. Az bir para değil sonuçta. Belki torunlarım bile yiyecek bu parayı. Tazminatımızın helal olmasına ailecek çok sevindik” dedi.

Terim’in Alacağı Tazminatın Zekâtı 2 Milyon Lira Tutuyor

Rıdvan Dilmen’in jestine dün sözlü olarak yanıt veren Terim’den karşı jest ise bu sabah geldi. Futbol Federasyonundan alacağı tazminatın % 10’lük zekâtını Rıdvan Dilmen’e vereceğini açıklayan Fatih Terim, gazetecilerin “Hocam, ne kadar tutuyor zekâtı?” sorusuna ise “Bilmiyorum” şeklinde yanıt verdi. Kaparoz muhabirinin araştırmalarına göre, Terim’in alacağı tazminatın zekâtı, yaklaşık 2 milyon Türk Lirası tutuyor. Rıdvan Dilmen’in muhasebecisi ve özel imamı ise kendi hesaplamalarına göre zekatın biraz daha yüksek bir rakam çıktığını ancak dini kurallar gereğince dostlar arasında üçün beşin sorun olmayacağını belirttiler.

Peki Rıdvan Dilmen’in Alacağı Zekât Helal mi?

Fatih Terim’in tazminat sorunu bu şekilde çözülürken Kaparoz muhabirinin “Hocam peki Rıdvan Dilmen’in alacağı zekât helal mi? sorusu üzerine söz alan Fatih Terim “Arkadaşlar Rıdvan Hoca’nın alacağı zekât kesinlikle helal. Bunu buradan tüm kamuoyuna duyurmak istiyorum” dedi. Terim’in açıklamasıyla derin bir nefes alan Dilmen “Fatih Hoca’ya fetvasından ötürü çok teşekkür ederim. İnanın benim içimde bile az da olsa bir şüphe vardı. Fatih Hoca’nın açıklamasıyla şu an bu şüphe giderilmiş oldu. Geriye, paranın tahsilatı ve harcanması kalıyor” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...