İstifa Mektubunda Hata Yapan ÖSYM Başkanı Görevinde Kalırken, Mesai Arkadaşı İşinden Oldu

Yerleştirme işlemlerinde hata yapıldığı için görevinden istifa eden ÖSYM Başkanı Prof.Dr. Ömer Demir’in istifa mektubunu yanlış yazması üzerine ÖSYM’de kapı görevlisi olarak görev yapan Ömer Semir işinden olurken ÖSYM Başkanı Ömer Demir’in görevine devam edeceği açıklandı.

Prof.Dr. Ömer Demir ÖSYM’deki Görevine Devam Edecek

Hükümet tarafından bugün öğlen saatlerinde yapılan açıklamada kendilerine ulaşan istifa mektubunda ÖSYM Başkanı Ömer Demir’in değil ÖSYM’de kapı görevlisi olarak hizmet veren Ömer Semir’in imzası bulunduğu belirtildi. İstifa mektubunun işleme alındığının belirtildiği açıklamada Prof.Dr. Ömer Demir’in ise görevinin başında olduğu vurgulandı.

Ömer Semir: “Rastlantıyla Geldim, Rastlantıyla Gittim”

Kaparoz muhabirinin görüşlerine başvurduğu Ömer Semir ise ÖSYM’ye girişinin de benzer bir şekilde gerçekleştiğini söyleyerek “Allah razı olsun hepsinden. Ben bu kuruma hiç başvurmadığım halde 1995 yılında göreve başladım. Başka bir kişinin telefon numarası ile benim numarayı karıştırmış arkadaşlar. Bir gün telefonum çaldı ve ‘Pazartesi görev başlayabilirsiniz’ dediler. Ben de nedir diye sormadan söyledikleri gün gittim, Sınav Sonuçları Kontrol Biriminde uzman yardımcısı olarak çalışmaya başladım. İki yıl sonra, okuma yazma bilmediğim ortaya çıkınca, sağ olsun arkadaşlar destek olup, işimi kaybetmeme engel oldular ve bana kapıda bir yer ayarladılar Dün, İnsan Kaynakları biriminden aranıp ‘İstifanız işleme konuldu’ denilene kadar, yaklaşık yirmi yıl boyunca, ÖSYM’nin ana girişindeki dönen kapının dönmesinden sorumlu uzman olarak çalıştım. Bir gün böyle bir şey bekliyordum ama kesinlikle şikâyetçi değilim. Emekliliğim var, maaşım iyi.” dedi.

“Bir Harf Hatası Nedeniyle Kapıda Görevli Arkadaşımız İşinden Oldu, Üstelik Hatayı Yapan da O Değil”

Basın mensuplarına demeç veren ÖSYM Başkanı Ömer Demir, yerleştirme işlemlerinde hata olduğu için görevinden istifa etmek istediğini ancak istifa mektubunun yazımında da hata yapınca görevinin başında kaldığını belirterek “Neye niyet neye kısmet, küçücük bir hata bile insanı işinden ediyor arkadaşlar. Bakın bir harf hatasıyla kapıdaki görevli arkadaşımız işinden oldu. Üstelik hatayı yapan da o değil, benim. Ama ben görevime devam edebiliyorum. Bu da Allah’ın takdiri. Bizim Allah’ın takdirine karşı gelip de isyan etmemizin anlamı yok. Kabul edecek, şükredecek ve maaşlarımızı banka hesaplarımıza nakledeceğiz inşallah” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...