Karaman’ın Sigaradan Tahrik Olmasının Ardından Mutaassıp Erkeklerin Şehvet Duymadığı Bir Tek Zigon Sehpa Kaldı

Hayrettin Karaman’ın sigara içen başörtülü kadınların etrafa ümit dağıttığı ve sigara içmek yoluyla “Benim sizlerle paylaşacak çok şeyim var” demeye getirdiklerini söylemesinin ardından sigara da “Mutaassıp Erkeklerin Tahrik Olduğu Nesneler” listesine eklendi.

Dindar Kesimi Tahrik Eden Gereçler Listesi Son Yıllarda Büyük Bir Hızla Büyüdü

Daha önce kapı menteşesi, çok amaçlı dolap, su arıtma filtresi, mutfak robotu, teleskopik cep telefonu tutacağı gibi nesnelerden tahrik olan mutaassıp erkekler, bugüne kadar sigaraya sağlığa olan zararları dışında bir itiraz yöneltmemişlerdi. İlk kez Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman bugünkü yazısında “Ben başını örten ama göstere göstere sigara içen bir bayan gördüğümde şöyle bir intibaa kapılıyorum: Sanki farklı olanlara şunu diyor: ‘Siz benim başımı örttüğüme bakmayın, benden ümidinizi kesmeyin, sizinle paylaşacağım daha çok şeyim var.’” diyerek sigaranın tahrik edici yönünü açıklamış oldu. Sigaranın da Erkekleri Tahrik Ediciler Listesine eklenmesiyle evdeki eşyalar içinde tahrik etme özelliğine sahip olmayan bir tek zigon sehpa kaldı. Kaparoz’un ulaştığı din alimleri ‘Zigon’ isminin de gayrimüslim bir kadın ismine benzemesi nedeniyle hafif derecede tahrik edici olarak nitelendirilebileceği görüşündeler.

“Karbüratör Contasından Tahrik Olan Yazarlarımız Var”

Yeni Şafak gazetesinde çalışan başörtülü bir kadın emekçi ise “Artık işe gidip gelmeye korkuyorum, sigara içtiğim için herkes bana isterik gözüyle bakacak. Bizim bölümümüzdeki bir erkek yazar geçen gün araba tamircisindeyken karbüratör contasından tahrik olmuş, hastaneye zor yetiştirmişler kendisini. Yoksa elinden bir kaza çıkacakmış. Yanındakilere öyle demiş. Şimdi Hayrettin Bey’in açıklamalarından sonra nasıl zapt edeceğiz bu kişileri bilemiyorum. Önceki sene sigarayı bırakmak için nikotinli sakız çiğnemeye başlamıştım ancak Arşiv Müdürümüz sakızdan tahrik oldu, sakız çiğnememi yanlış algılamış kendisi. Ben de akupunkturla bırakayım dedim, ondan da Genel Müdürümüzün içi gıcıklandı. Sigarayı içsek olmuyor, bıraksak olmuyor, nereye varacak bu işin sonu bilmiyorum.” dedi.

Sigara İçen Kadınlara Tecavüz Edilirse Ceza İndirimi Olabilir mi?

Kaparoz muhabirinin danıştığı bir ceza avukatı ise “Tahrik ediciler listesindeki nesneleri kullanan kadınların tecavüze uğraması durumunda, mütecaviz kişi Hayrettin Karaman’ı referans göstererek kadının kendisine “Benim sizinle paylaşacağım çok şey var” mesajı ilettiğini öne sürebilir. Elbette bu durumda, kadının da azmettirici, ümit verici bir durumu ortaya çıkıyor. Dolayısıyla bu görüş mütecaviz kişiler için ceza indirimi noktasında bir umut teşkil edebilir.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...