Obama’nın Başlattığı “Yerli Malı” Kampanyasına Binali Yıldırım’dan Destek

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın başlattığı “Yerli Malı Kullanalım” çağrısına Başbakan Binali Yıldırım da destek verdi.

Nike’ın Yeni Reklam Yüzü Olabilir

Eski ABD Başkanı Obama’nın ardından Binali Yıldırım da Nike tişörtü giyerek Obama’nın başlattığı ‘Yerli Malı’ kampanyasına destek verdi. Vietnam gezisi sırasında sık sık poz vererek üzerindeki firma logosunu kameralara göstermeyi ihmal etmeyen Başbakan Yıldırım, yürüyüş boyunca gazetecilerle şakalaşarak firma imajına olumlu katkıda bulundu. Fotoğraflar hakkında yorum yapan firma yetkilileri, “Bunun çok önemli bir geri dönüşü olacaktır. Kendisi Nike’ın yeni reklam yüzü olabilir mi? Bunu zaman gösterecek. Şu an bir şey söylemek için çok erken.” dedi.

“Erzincan’daki Okulumuzda Amerikan Yerlileri İle İlgili Olarak Yerli Malı Haftası Düzenlerdik”

Yürüyüş sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başbakan Yıldırım “Arkadaşlar eskiden ‘Yerli Malı Haftası’ diye bir şey vardı. Amerikan Yerlileri ile ilgili bir hafta olarak biz bunu kutlardık. Okullarımızda bir hafta boyunca biz onunla ilgili olarak çeşitli şeyler yapardık. Yani ne yaptığımızı da tam olarak hatırlamıyorum ama bu haftayı kutladığımızı çok net hatırlıyorum. Bilemiyorum, Kızılderili kıyafetleri falan giyerdik herhalde. Erzincan’da olanaklarımız kısıtlıydı tabii. Kuş tüyü falan bulmak meseleydi o zamanlar. Şimdi bizim iktidarımızda bütün bunlar aşıldı, artık hepsi kolaylıkla bulunabiliyor. Bakın ben lisedeyken annemden Konvers ayakkabı istemiştim. Annem de o yıllarda, tabii yerli malı konusunda bilinçli bir insan değildi. Bana gidip pazardan bir ayakkabı almıştı. Çok zor zamanlardı, Konvers ayakkabı karneyle veriliyordu. Bugün çocuklarımızın karnesine bakın. Hiçbir çocuğumuzun karnesinde bunlar kalmadı artık. Karnelerin hepsi pekiyi, çok şükür bu devirleri atlattık.” dedi.

Timberland’den Başbakan Yıldırım’a Sitem: “Yerli Malı İyi, Güzel de Neden Sadece Nike?”

Binali Yıldırım’ın Nike tişörtlü fotoğraflarının basına yansıması üzerine diğer ABD firmaları Yıldırım’a tepki gösterdi. Timberland firmasının CEO’su “Sayın Başbakanın yerli malı kampanyasına ilgi göstermesi çok ince bir hareket ancak ‘Neden sadece Nike?’ diye sormak istiyoruz. Yani Nike milli de biz değil miyiz? Nike’ın tişörtü yerli de bizim ürünler yabancı mı? Sayın Başbakandan bir sonraki gezide bizim ürünlerimizi de kullanmasını rica ediyoruz. Nike tişörtünün altına bizim ayakkabıları giyse çok güzel olur. Ayrıca bizim sandaletlerin kendisine çok yakışacağını da düşünüyorum.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...