Türkiye, Erkek Politikacıların Dekolte Tartışmasına Mesafeli Yaklaşıyor

Kaparoz gündemdeki konuları halka sordu. Politikacıların kıyafetlerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Gündelik kıyafetlerle görünmeleri uygun mu? Muhalefet liderinin medyaya yansıyan fotoğraflarını rahatsız edici buluyor musunuz?

“Kadınların da Politikaya Atılması Gerektiğini Düşünüyorum”

Hamdi Gülbekar (41): Tabii sorunuzu yanıtlamadan önce politikacılarımıza da bir bakmamız lazım. Yani politikacılarımızın neredeyse tamamının erkek olması bence bu soruya farklı bir açıdan bakmamızı gerektiriyor. Şimdi bizim politikacılar açık giyinseler ne olacak, giyinmeseler ne olacak? Bu konuya da bakmamız lazım. Şu anki politikacılarımız üzerinden düşünürsek ve açılma sürecinin devam ettiğini varsayarsak gazetelerde bir tutam kıldan fazla ne görebiliriz? Eğer siyasette dekolte olacaksa ben mutlaka kadınların da politikaya atılması gerektiğini düşünüyorum.

“Kaslı Erkeklerimiz Spor Salonlarında Çürüyor”

Sevinç Bilecik (27): Maalesef kaslı erkeklerimizi spor salonlarında çürütüyoruz. Meclise gidin bakın kıllı, göbekli, kel kişilerden geçilmiyor. Lafa gelince delikanlılıktan söz ediliyor ancak bu göbekle delikanlılık olmaz. Hımbıllaşmış bir ülke havasında olmamızın asıl nedeni bu. Parklarda, bahçelerde çakı gibi erkeklerimiz var. Eğer siyasetçiler magazin oylarına talipse, biraz kendilerine dikkat etmeleri lazım. Foto muhabirleri neden Çeşme’de Bodrum’da beachlerde avlanıyor da Meclis’e gelmiyorlar bir düşünmek lazım.

“Biz de Vatandaş Olarak, Emekli Maaşımızla Kıçımızı Örtemiyoruz”

Sami Doğrucuk (61): Ben bu açılma sürecini destekliyorum. Biz de vatandaş olarak aynı durumdayız. Bir emekli maaşı ile geçineceğiz derken kıçımız başımız açıkta kalıyor. Çok açık olarak söylüyorum, vatandaş olarak biz bu maaşla bu götü örtemiyoruz. Büyüklerimizden yardım bekliyoruz ama onların da kendine hayrı yok gibi görünüyor.

“Don ve Atletle Yapılan Basın Toplantısını, Gömlek ve Kravatla Yapılandan Daha Samimi Buluyorum”

Hamide Toparlak (55): Âdem babamız ve Havva anamızı da ayıplayalım o zaman. İnsan dahil tüm canlılar dünyaya üryan gelir ve üryan giderler. Utanmak için bir neden yok. Ben politikacılarımızın ellerinden geldiğince sözlerinde, davranışlarında ve kıyafetlerinde açık olmalarını tercih ediyorum. Atlet ve donla yapılan bir basın toplantısını, gömlek ve kravatla yapılandan daha samimi buluyorum. Lacivert takım elbise ve kravat, emperyalist devletlerin bize biçtiği üniformadır.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...