İslam Âleminin Irma Programı: 1-Oh İyi Oldu, 2-Yanlış Anlaşıldık, 3-Gerçek İslam Bu Değil

Karayipler’den sonra ABD’nin güneydoğusunda bulunan Florida’yı etkisi altına alması beklenen Irma kasırgası için uzmanlar büyük bir yıkım uyarısında bulunurken İslam alemi de kasırgaya karşı verilecek tepkileri belirledi. Elde edilen bilgilere göre, üç aşamada, üç farklı tepki verilecek.

1.Aşama: “Ohh! Çok İyi Oldu”

Irma’nın ABD’yi vurmasıyla birlikte İslam aleminden gelecek ilk tepkiler ‘Oh, iyi oldu’ şeklinde gerçekleşecek. Bu evrede, felakete uğrayan insanların yaşadığı yıkım ne derece büyük olursa İslam alemindeki sevinç de o kadar fazla olacak. İnsanların duygularını, herhangi bir yönlendirme olmadan, içten gelen, doğal bir tepki olarak serbest biçimde yaşayacağı bu dönemde, özellikle sosyal medyada ABD’ye kin kusularak geçici bir rahatlık sağlanacak. Samimiyet adı da verilen bu evrenin, yirmi dört saat içinde yerini ikinci evreye bırakması bekleniyor.

2.Aşama: “Yanlış Anlaşıldık”

Yaşanan sevince gelen tepkilerin yoğunlaşması üzerine, çeşitli hocaların yönlendirmesiyle Irma konusundaki ilk tepkilerin, bazı art niyetli çevreler tarafından kasıtlı olarak manipülasyona uğratıldığı ve İslam aleminin bu yaşananlardan büyük bir üzüntü duyduğu açıklanacak. Bu aşamada hocalar müminlere kaş göz ederek, “Çaktırmayın, biz de biliyoruz ama böyle söylememiz gerekiyordu” diyecek ve çok sayıda Twitter hesabı da sahipleri tarafından kendilerine ait olmadığı söylenerek kapatılacak. Birkaç gün sürecek Takiye evresinden sonra üçüncü ve son aşama olan Gerçek İslam Bu Değil’e geçilecek.

3.Aşama: “Gerçek İslam Bu Değil”

Irma kasırgasının İslam alemindeki son yansıması olan üçüncü aşamada, yaşananları değerlendiren İslam âlimleri, “Gerçek İslam Bu Değil” diyerek yaşananları kabul etmeyecek ve hayali olaylara dayanan hikâyelerle masallar anlatarak kendilerini aklamaya çalışacak. Kendini kandırma olarak da adlandırılan bu aşamayı İslam aleminden kimse dinlemeyecek. Eğer dinleyen olursa onların da bir kulağından girip öbür kulağından çıkacak.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...