İstanbul Kanalizasyon İdaresi Adını Etiler Bokchusu Olarak Değiştirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kuruluşlardan İstanbul Kanalizasyon AŞ’nin geçen hafta aldığı bir kararla adını Etiler Bokchusu olarak değiştirdiği öğrenildi.

“Danışman Arkadaşların İstanbul Kanalizasyon AŞ Olan Adımızı Değiştirme Yönünde Önerileri Oldu”

Kaparoz’un ulaştığı işletmenin genel müdürü Remziye Dülger “Geçen yıl bizim işletmeye danışman arkadaşlar geldi. Partiden yönlendirmişler onları da. Bunları bir iki ay boyunca genel müdürlük binasında misafir ettik, sahayı gezdirdik, raporlarımızı gösterdik. Sağ olsun bu arkadaşlar da bir rapor hazırladılar. Raporda İstanbul Kanalizasyon AŞ’nin adının çok sıradan olduğu ve modaya uygun olmadığı belirtiliyordu.” dedi.

“Hem Modaya Uysun, Hem de Sempatik Olsun Derken Bu Adı Bulduk”

Açıklamalarını sürdüre Dülger “Daha sonra gene partiden yönlendirilen sekiz kişilik bir ekiple logomuzu ve adımızı yenileme konu üzerine çalışmalarda bulunduk. Çok sayıda restoran, kafe ve mağazanın adını inceledik. Bunların içinden bazılarını eleyip bazılarını da sonradan düşünmek üzere bir kenara yazdık. En son elemeden sonra finale dört isim kalmıştı. Hem modaya uysun hem de sempatik olsun derken en son olarak Etiler Bokchusu adında karar kıldık.” dedi.

“Etiler Bokchusu Adına Gelen Tepkiler Çok Olumlu”

Halkın ilk tepkisinin çok olumlu olduğunu belirten Remziye Dülger “Eskiden İstanbul Kanalizasyon’dan geliyoruz dediğimiz zaman “Ne kanalı?”, “Hangi televizyon?” gibi sorularla karşılaşıyorduk. Şimdi bu anlamda bir sorun yaşamıyoruz, Etiler Bokchusu dediğimizde herkes ilk söyleyişte anlıyor. Soru sorup da kimse arkadaşlarımızın zamanını almıyor.” dedi.

Yeni logolarının da halktan büyük ilgi çekeceğini düşündüğünü söyleyen Dülger “Orada da aynı yaklaşımı izledik. Basit, sade ve anlaşılır bir logomuz var. Artık logomuzu görenler ne iş yaptığımızı hemen anlayabilecek. Ancak şu an için görselleri dışarıya sızdırmamaya çalışıyoruz. Hemşehrilerimize sürpriz olacak bu logo.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.