Melih Gökçek’in İş Makineleri ODTÜ’nün Pankart Geleneğini Bozmadı

Ankara’da önceki gece yarısı, ODTÜ’ye ait ağaçları, yol geçirme bahanesiyle kesen Ankara Büyükşehir Belediyesi, ODTÜ geleneğine uygun olarak kestikleri ağaçlar üzerinde, pankartlarla Ankaralılara mesaj gönderdi. Gece yarısında yapılan ağaç kesimine çok sayıda iş makinesi ve hafriyat kamyonu katılırken, iş makinelerine asılan pankartlarla operasyonun neden gece yarısında yapıldığı ve amacının ne olduğu anlatılmaya çalışıldı. Bazı pankartlarda ise Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in şiirlerine de yer verildiği görüldü.

Melih Gökçek: “ODTÜ Rektörü Pankartlarımıza Çok Güldü, Kendisi Çok Şeker Bi İnsan”

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Melih Gökçek “Biliyorsunuz ODTÜ’nün bir pankart geleneği var, biz de dozerlerle ODTÜ’ye girdiğimizde bu geleneğe uyalım ve mesajımızı pankartlarla verelim istedik. Ben pankartları Sayın Rektörümüze de gösterdim. Çok güldü. Yani espri olarak o kadar beğendi ki, biz gidene kadar ağzını kapatamadık. Değişik bir gülüşü var zaten kendisinin. Ben daha önce böyle bir şey görmedim diyebilirim, tabii çok şeker bi insan. Nazar değmesin inşallah, hep gülsün böyle” dedi.

ODTÜ Rektörü, Çalışmalarından Ötürü Melih Gökçek’e Teşekkür Etti

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ODTÜ Rektörü ise “Arkadaşlara da incelettim bugüne kadar bu sayıda dozer ve polis ODTÜ’ye girmemiş, hem de gece yarısında. Bunu başaran bir rektör olarak anılmak isterim. Sayın Başkanımız da Twitter’dan ilan etti, gerçekten çok büyük bir başarı, elli yıllık ağaçları elli dakikada söktüler. Ben hepsini yürekten tebrik ediyorum. Bir de pankart yaptırmışlar ki gül gül öldük. Zaten ben onlar geldiğinde ağzımı gülmek üzere hazırlamıştım, bu pankartlar da tam zamanında geldi. Sağ olsunlar, benim gülüşümü de çok beğendiler. Ben Sayın Belediye Başkanımızın talimatları, pardon talepleri doğrultusunda üniversitemizin yararına olacak düzenlemeler yapıldığı görüşündeyim. Sayın Gökçek’e de tekrar teşekkür ediyor ve başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Bu ağaç olayını da çok abartmamak lazım, gerekirse yenisi dikilir. Şimdilik izleme pozisyonundayız, kamuoyundan gelecek tepkilere göre bir karar verilip bize tebliğ edilecektir. Tabii o zaman biz de gereğini yaparız.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...