Abdülkadir Selvi: “CHP’de İbre, Mansur Yavaş’tan Melih Gökçek’e Kayıyor”

Abdülkadir Selvi’nin seçim zamanı AKP oylarında %2’lik artışları gösteren ibresi bu kez CHP için çalıştı. Selvi’nin açıklamalarına göre CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ibre ilk kez MHP’den ayrılan Mansur Yavaş’ın yerine, AKP’den ayrılacak Melih Gökçek’i işaret etti.

“CHP, Sağ Partilerin İkinci El Pazarı Olarak Çok Başarılı İşler Yapıyor”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Selvi “CHP son dönemde büyük bir yükseliş içinde, kendine farklı bir misyon belirledi. Oto sanayide bilirsiniz bir orijinalciler vardır, bir de çıkmacılar. Orijinal parça satanlar pahalı olur. Çıkmacılar ise kaza yapmış, hafif hasarlı parçaları bulup, ucuz fiyatla yeniden piyasaya sürerler. Yoksul kesim genellikle çıkmacılardan alışveriş yapar. CHP bu gerçeği fark etmiş durumda. İstanbul’daki belediyelerde kendi adaylarının hepsi ihale kovalayıp, milyon dolarlık rezidanslara yerleşince, CHP de çıkma aday arayışına yöneldi.” dedi.

“Ben Demiyorum İbre Diyor”

Açıklamalarını sürdüren Selvi “CHP bu anlamda MHP’den ayrılan deneyimli siyasetçi Mansur Yavaş’la anlaşarak çok doğru bir hamle yapmış ve ikinci el pazarına hareket getirmişti. O zamanki düşünce Melih Gökçek’le ancak Mansur Yavaş baş edebilir şeklindeydi. Ancak şu an Melih Gökçek de boşa çıkmış görünüyor. Dolayısıyla Gökçek’in CHP’ye transferi çok daha garantili bir hamle olacaktır. Bunları ben söylemiyorum ibre söylüyor. CHP’nin ibresi bir süredir Mansur Yavaş’tan Melih Gökçek’e doğru kayıyor.” dedi.

“Gazeteciler İbrelik Yapacağına Görevlerini Yapsınlar”

Konuyla ilgili olarak Kaparoz’a açıklamalarda bulunan CHP’li bir üst düzey yönetici ise “CHP olarak şu anda kesin olarak bir adaya karar vermiş değiliz. Milliyetçi Mansur Bey de, Rantiyeci Melih Bey de, Demirel’ci İlhan Bey de bizim ilgi alanımız içinde. Şu an için söyleyebileceğim tek şey, adaylarımızın öğretmen, işçi, çiftçiden ziyade iş adamı, avukat, doktor gibi belli ölçülerde kira geliri sahibi kişiler arasından seçileceğidir. Üç büyük şehirde de adaylarımız erkek olacaktır. Bu işler karıyla kızla, köylüyle işçiyle olmaz. Şunu da söyleyelim ki bu işler ibreyle de olmaz. Cebinde beş kuruş olmayan adamları partiye sokacak halimiz yok. Zaten müteahhitlerimiz aç kurt gibi kapıda ihale bekliyor, şimdi bu arkadaşlarımızı hayal kırıklığına uğratacak bir seçim yaparsak yanlış yapmış oluruz. Ayrıca gazeteci arkadaşlarımdan da rica ediyorum, böyle bir dönemde lütfen ibrelik yapmasınlar, kendi görevlerini yapsınlar. Gazeteciden beklenen de budur zaten. İzin versinler, biz de kendi ölçülerimiz içerisinde, kendi adayımızı kendimiz belirleyelim.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...