Çarşı Grubu Kentsel Dönüşüm Kapsamında Logosunu Değiştirme Kararı Aldı

Beşiktaş’ın ünlü taraftar grubu Çarşı, kentsel dönüşüm kapsamında logosunu değiştirmeye karar verdiğini duyurdu. Bugüne kadar Türkiye’deki hiçbir gelişmeye kayıtsız kalmayan Çarşı’daki dönüşümün sinyalleri bir süredir hissedilmesine karşın gruptan herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

“Eski Logo Çok Sivriydi, Yenisinde Yuvarlak Çizgiler Hâkim”

Çarşı grubu adına açıklamalarda bulunan bir taraftar “Biliyorsunuz Çarşı grubunun adı hep siyasete alet edilmeye çalışıldı. Oysa bizim siyasetle bir ilgimiz yok. Son dönemde siyasetle değil de riyasetle biraz ilgilenmeye başladık, o da iyi oldu diyebilirim bizim için. Çarşı’nın kentsel dönüşüme tabi tutulması söz konusu olunca biz de logomuzu yenilemeyi düşündük. Biraz da eskimiş bir yönü vardı. Yeni logomuzda anarşizmi temsil eden Ⱥ harfi, yerini bilgi ve teknolojik dönüşümü ifade eden @ harfine bırakıyor.” dedi.

“Çarşı’daki Kartal Heykelinin Yerine Kabataş’taki Beton Martıyı Getireceğiz”

Beşiktaş Çarşı’daki dönüşüm faaliyetleri hakkında da bilgi veren taraftar “Biliyorsunuz İstanbul’un pek çok bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları başlamıştı ancak Beşiktaş bu açıdan biraz gerideydi. Şu an bu çalışmalara hız verdiğimizi söyleyebilirim. Kentsel dönüşüm kapsamında ilk olarak Çarşı’daki kartal heykelinin yerine Kabataş’taki beton martının küçüğünü getireceğiz. Çarşıda gezen küçük çocuklar falan korkuyordu kartaldan, nihayetinde yırtıcı bir kuş. Martı kartala göre daha uysal, daha sevimli bir canlı. Boğaz’da daha çok bulunduğu için insanımız da yabancılık çekmeyecektir. Ayrıca gelen geçen insanların içinden ekmek atan falan da olur. Aç kalmaz martı burada. Sökeceğimiz kartal heykelini de Baba Hakkı’nın mezarının yanında bir yere koyarız artık.” dedi.

“Yeni Logoyu Sedat Abi de Beğendi”

Kaparoz muhabirinin “Yeni logo ve çarşı düzeni Beşiktaşlılar tarafından beğenildi mi?” sorusuna “Öncelikle logoyu biz daha yeni hazırladık, dün bir, bugün iki. Tabii o yoğunluk içinde Beşiktaşlılara da beğendiniz mi diye soramadık, o açıdan tam olarak bilemiyorum beğenilip beğenilmediğini ama Sedat Abi’nin beğendiğini söyleyebilirim. Kendisine projeyi anlattık, logomuzu gösterdik. O da bize ‘Aferin’ dedi. Biz de kendisine teşekkür ettik. Biz teşekkür edince o da Eyvallah’ dedi. Gerçekten çok özel bir andı bizim için.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...