Cumhurbaşkanından İstikrar Vurgusu: “İstanbul’a İhanet Ettik, Hâlâ da İhanet Ediyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Esenler’deki Şehir ve STK Zirvesinde, İstanbul’daki icraatlarıyla ilgili olarak yaptığı konuşmada hizmette istikrarın önemine vurgu yaptı. Eskiden olduğu gibi bugün de şehre ihanet ettiklerini vurgulayan Erdoğan, konuşmasında gelecekte de aynı çizgide hizmete devam edeceklerinin işaretlerini verdi. Kaparoz muhabirleri, Erdoğan’ın konuşmasıyla ilgili olarak İstanbul’un çeşitli semtlerinde, yurttaşların görüşlerine başvurdu.

Hacime Dağdar (33): “Bizim çok güzel bir sözümüz vardır: ‘Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır’ diye. Ben bu kadrolar ile daha uzun yıllar İstanbul’a ihanet edilebileceğini düşünüyorum. Ülkemizin bu türden ihanet ve samimi itiraflara en çok gereksinim duyduğu dönemdeyiz. Yani metal yorgunluğu falan laflarına da pek itibar edilmesin. Hizmette devamlılık anlayışı içinde ihanete devam edilmesini bekliyoruz.”

Rıza Kumburcaklı (24): “Bizler İstanbullular olarak hafriyat kamyonlarından ve dikey yapılaşmadan çok memnunuz, ancak eğer Sayın Cumhurbaşkanımız bu durumdan memnun değilse tabii bizim memnun olmamız da uygun olmaz. Bizim önce uygun olmamız lazım, sonra her şekil memnun oluruz zaten. Yani ben düne kadar Sayın Cumhurbaşkanımız bu işlerden memnun sandığım için rahatlıkla konuşabiliyordum. Şu an belki farkındasınız, biraz tereddüt yaşıyorum. Yani bizim bu konuları kendisinden iyi bilecek halimiz de yok. Sayın Cumhurbaşkanımız iyi demişse iyidir, kötü demişse kötüdür. Bir iyi, bir kötü demişse, iyi dediği zaman iyi, kötü dediği zaman kötüdür.”

Ayten Gürgen (43): Ekonomi, turizm ve dış politikadan sonra inşaat alanında da bir istikrara kavuşulması benim açımdan çok önemliydi. Eskiden hükümetler bazen ihanet ediyor, bazen etmiyordu. Tabii bu türden manipülatif dalgalanmalar, inşaat sektörü gibi hassas bir sektör için çok kritik sonuçlar doğuruyordu. Yani bilirsiniz, eskiden bir plan yapardınız, sonra işler değişirdi. Tabii, blok blok evler de müteahhitlerin elinde kalırdı o zamanlar. Şu an ihanet noktasında da olsa, İstanbul için bir istikrar yakalanmış gibi görünüyor. İstikrarsız bir gelişmedense, istikrarlı bir büzüşme daha iyidir diye düşünüyorum.”

İbrahim Kalın (46): Sayın Cumhurbaşkanımız ihanet dememiş, ibadet demiştir. Yarın düzeltilir sanıyorum. Biz kendisine de bilgi verdik, elimizdeki seçeneklerimizi sunduk. Kendisi ibadet ile insaniyet arasında kararsız kaldı. Sanırım tercihi ibadetten yana olacak. Yarın açıklaması yapılır, herkes de doğrusunu öğrenir.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...