“Sakatlıklar Nedeniyle Kaybettik” Diyen A Millilere Yanıt Ampute Takımdan: “Sakatlar Olmasa Kazanamazdık”

İzlanda maçındaki yenilgiyi, yaşanan sakatlıklar ve moralsizliğe bağlayan A Milli Takım oyuncularına yanıt Ampute Takımdan geldi. İzlanda maçında 3-0 yenilerek 2018 Dünya Kupası finallerine veda eden A Milli Takım için sahada top koşturan futbolcular, bahane olarak yaşanan sakatlıklar, konsantrasyon eksiklikleri ve moralsizliği öne sürmüşlerdi.

A Milli Takım: “Sakat Futbolcularımız Olmasa İzlanda’yı Yenerdik”

İzlanda maçından sonra açıklamalarda bulunan A Milli Takım futbolcuları şöyle konuşmuşlardı: “Çok zor bir sezon oldu. Yaşanan sakatlıklar ve moralsizliğin üstüne bir de konsantrasyon eksikliği eklenince sonuç kaçınılmaz oldu. Şu an yeni maçlara odaklanmamız gerek ancak odaklanma sorunu yaşadığımız için o da mümkün olmuyor”.

Ampute Milli Takım: “Sakatlıkları Gözünüzde Çok Büyütmeyin, İsteyince Bir şekilde Koşuluyor”

Avrupa şampiyonu olan Ampute Takım oyuncuları ise A Milli Takım futbolcularının aksine sakatlıktan, moralsizlikten ya da konsantrasyon eksikliğinden şikâyet etmedi. Ampute Milli Takımın kaptanı Osman Çakmak “Eğer sakat futbolcularımız olmasa biz kazanamazdık. Bu sakatlıkları da gözünüzde çok büyütmeyin. İsteyince bir şekilde koşuluyor. Zaten biz o yoktu, bu yoktu demeye kalkarsak, sözün sonu gelmez. Onun için biz de fazla konuşmadan, şikâyet etmeden sahaya çıkıp oyunumuza bakıyoruz. Düşersek de kalkıyoruz zaten. Tecrübelerime dayanarak şunu da söyleyebilirim ki öyle ağlamanın, şikâyet etmenin, artistlik yapmanın da sonuca bir etkisi olmuyor. Koşmak hepsinden daha iyi sonuç veriyor. Biz de bu nedenle koşmaya bakıyoruz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...