Twitter’la Anlaşan Melih Gökçek, Cuma Günü Twitter Keçiören Başmüdürlüğü’nde İşbaşı Yapacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa eden Melih Gökçek’in öğle saatlerinde Twitter Amerika yöneticileriyle yaptığı toplantıların olumlu sonuçlandığı bildirildi. Bugün itibarı ile belediyeden ayrılan Melih Gökçek’in, Cuma gün Twitter Keçiören Şubesinde işbaşı yapacağı öğrenildi.

“Gökçek, Keçiören’in Toplam Nüfusundan Fazla Tweet Atıyordu”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Twitter Türkiye yetkilisi “Melih Bey Twitter’ın tanıtımı için bugüne kadar bir gönüllü olarak canla başla çalıştı. İstatistiklere baktığımızda kendisinin Keçiören’in toplam nüfusundan bir miktar daha fazla tweet attığını görüyoruz. Şimdiye kadar gönüllü olarak verdiği hizmeti artık profesyonel olarak sunacak. Tabii karşılığını da alacak. Maaşı fena değil, kendisine aylık 100 TL’lik de Ankarakart vereceğiz ancak 65 yaş üstü olduğundan belediye otobüsünü beleş kullanma imkânı da var. Performansına göre altı ayda bir zam yapabilir veya yapmayabiliriz. Orası bize kalmış.” dedi.

Melih Gökçek, Artık Mesai Saatleri İçinde Tweet Atamayacak

Twitter’dan yapılan açıklamada Twitter çalışanlarının mesai saatleri içinde tweet atamadığı belirtilerek Melih Gökçek’in de bu karara uymasını bekledikleri ifade edildi. Twitter’ın teklfiini kabul eden Gökçek’i en çok düşündüren konu da mesai saatleri içinde tweet atılamaması oldu. Bu konuda bir ayrıcalık bekleyen Gökçek’e Twitter’ın bu uygulamasının tüm çalışanları bağladığı da ve müdürlük binasındaki akıllı telefonlardan tweet atılmasının teknik olarak mümkün olmadığı hatırlatıldı. İlke olarak şartları kabul ettiği belirtilen Melih Gökçek’in yakın arkadaşlarına “Ben bu yasağı delerim. VPN diye bir program var bende. Oradan bağlandım mı müdürün de Twitter’ın da ruhu duymaz” dediği öğrenildi. Bu konulardaki katı tutumuyla bilinen Twitter ile kuralların esnemesini isteyen Melih Gökçek’in çekişmesinin sonucu merakla bekleniyor.

Gökçek’in Asıl Hedefi Twitter’a Başgan Olmak

Kulislerde konuşulan konulardan birisi de Gökçek’in Twitter’daki kariyeri. Cuma günü Twitter Keçiören Başmüdürlüğü’nde kâtip olarak çalışmaya başlayacak Melih Gökçek’in bu unvanla yetinmeyeceği söyleniyor. Arkadaşlarına üç yılda Twitter Türkiye’nin, sonra da tüm Twitter’ın başganı olmayı hedeflediğini söyleyen Gökçek’in yakınlarına “Bu işler birden olmaz, parsel parsel yükseleceğim. Beş yıl içinde Twitter’ın Başganı olursam hiç şaşırmayın” dediği öğrenildi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...