Topbaş ve Gökçek’ten Sonra Anketlerde Gerileyen Bahçeli de Görevden Alınacak

Cumhurbaşkanlığına yakın kaynaklar, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’ten sonra, anketlerde gerileyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de Erdoğan tarafından görevden alınabileceğini bildirdiler. Son dönemlerde Bahçeli’ye Behçeli diyen Erdoğan’ın gözünü kararttığı da artık kulislerde açıkça konuşuluyor.

Erdoğan: “Sayın Behçeli Külliye’nin Çay Ocağından Çıkmıyor”

Erdoğan’ın uzun süredir yakın çevresine Bahçeli’yle ilgili şikayetlerde bulunduğu öğrenilirken özellikle İyi Parti’nin çıkışının ardından Bahçeli’den daha aktif politika yapmasını istediği öğrenildi. Erdoğan’ın yakın çevresine “Son üç ankette Sayın Behçeli düşüş içinde. Ben, partisindeki milletvekilleri için ‘Gitsinler seçim bölgelerinde çalışma yapsınlar’ diyorum ama ertesi gün bakıyorum hepsi Meclis’te geziniyor. Bu ay ‘Hiç olmadı bari bir iki miting yapın’ dedim Sayın Behçeli’ye, ertesi gün baktım elinde çay bardağıyla partide takılıyor. Yani Sayın Behçeli’yle bu şekilde devam etmemiz biraz zor görünüyor. Acilen kendisini toplamazsa yola başka bir dava arkadaşımızla devam etmek durumunda kalabiliriz. Bakın bir haftalığına Katar’a gidiyorum. Geliyorum ki bu hâlâ Külliye’nin çay ocağında çay içiyor. ‘Yahu Devlet Bey git biraz partinle ilgilen’ diyorum, ‘Tamam’ deyip ortadan kayboluyor. İki saat sonra bakıyorum elinde çayıyla gene orada. Külliye’nin çay masrafı ikiye katlandı bunun yüzünden.” dediği öğrenildi.

Bahçeli: “Eskiden Buralarda Baraj Var mıydı?”

Erdoğan’ın endişelerini ve partisindeki kan kaybını değerlendiren Devlet Bahçeli ise “Şimdi baraj diye bir şey çıkarmışlar. Yani burada eskiden baraj var mıydı bilemiyorum. Olsaydı biz takılırdık zaten. Ben geçen gün Külliye’de kendisiyle görüşürken, bu baraj meselesini halletmesini istedim. Bizim takılmayacağımız ancak başka partilerin takılacağı türden bir baraj inşa edilmesini kendisinden talep ettim. Ancak onu yapamayacağını söyledi. Biz de beyin fırtınası yapmak üzere arkadaşlarla toplandık ancak kebap falan derken bu konuları konuşamadan ayrıldık. Kendilerini de toplantıdan sonra bilgilendirdim. Hatta ‘Beyin fırtınası diye toplandık ama mide kasırgası oldu’ diye espri yaptım ama kendileri hiç gülmedi. Bana karşı bir soğukluk içinde görüyorum kendilerini. Yani esprilere gülmemeler, barajları indirmemeler. Bunlar aramızdaki dostluğa yakışan davranışlar değil. Biz mezara kadar kendisini desteklemek niyetindeydik ancak kendisi baraja kadar bile bizimle olmadı. Demek ki dostlukları buraya kadarmış” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...