Yerli Oto Tam Gaz: Turkcell ve Vestel’de ‘Araba Nasıl Yapılır?’ Videoları İzlenmeye Başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yerli otomobil yapımını üstlenen firmaların açıklanmasının ardından bu kuruluşlarda hızlı bir faaliyet başladı. Dünkü açıklamanın ardından Vestel ve Turkcell mühendislerinin bugün Youtube’da “Araba nasıl yapılır?” araması yaparak otomobil yapımına ilişkin videolar izlemeye başladıkları öğrenildi.

“Vestel Yerli Otomobile İnanıyor”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir Vestel yöneticisi “Vallahi dün bir bugün iki, biz bugüne kadar daha çok bilgisayar montajı, ucuz klima, kısa ömürlü beyaz eşyalar konusunda faaliyet gösteriyorduk. Dün ben de televizyondan öğrendim bu gelişmeyi. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklaması büyük bir gurur oldu tabii bizim için. Şimdi Teknik Müdürümüzle bir toplantı yapacağız. ‘Klima için aldığımız bakır borulardan bir otomobil yapabilir miyiz?’ diye sordu bana kendisi. Ben otomobili bir yerden hazır olarak alırsak, elimizdeki fazla bakır boruları da otomobilin içinde bir yerlere sokabileceğimizi düşünüyorum. Vestel olarak bu işi başarabileceğimize inanıyorum. Zamanında bize elektrikli süpürge de yapamazsınız demişlerdi. Ancak bunu söyleyenler şu an ortada yok. Bizim süpürgelerimizse köşe bucak, her yeri süpürüyor.” dedi.

Turkcell Mühendisleri Youtube’da Otomobil Yapımını Araştırmaya Başladı

Turkcell adına açıklamalarda bulunan Genel Müdür Yardımcısı Ayşen Kuru ise “İnanın ben böyle bir şey görmedim. Şu an Ar-Ge bölümümüzden geliyorum. Nelerle uğraşıyorlar bakayım diye sessizce girdim ofise. Toplam on altı arkadaş var. Bir tanesi hariç diğer hepsini Youtube’dan otomobil yapımına ilişkin videolar izlerken gördüm. Aralarında konuşuyorlar, notlar alıyorlar, kahvelerinden bir yudum içip yeni bir videoya geçiyorlar. Arı kovanı gibi. Gördüğüm manzaraya inanamadım. Yerli otomobil Turkcell’e yeni bir ruh getirdi diyebilirim. Öyle de bir iş bölümü yapmışlar ki, biri tekere bakarken, diğeri otomobilin altına bakıyor. Bir başkası motoru inceliyor.” dedi.

Kaparoz muhabirinin “Peki diğer bir çalışan neye bakıyordu?” sorusu karşısında bocalayan Kuru, ısrarlı sorular karşısında “Yani o arkadaş hükümetimizden bir bakanımızın vasıtasıyla geldi. Kendisi daha çok oturarak gününü geçiriyor. Biz onu birkaç kere uyardık ama hakkımızda hemen bir soruşturma başlatıldı, biz de vazgeçtik zaten. Yani herkes çalışacak diye bir şey yok. Yerli otomobilde oturacak adam da lazım” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...