AKP’den İlk Kudüs Değerlendirmesi: “Zamanlaması On Numara Ama Kendisi Yanlış Bir Karar”

ABD’nin İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü tanıyacağını açıklamasıyla ilgili olarak AKP Genel Merkezinden sızan ilk bilgiler, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı kararın içerik olarak yanlış, ancak zamanlama olarak doğru bir karar olduğu yönünde.

“Trump’ın Açıklamalarını Zamanlama Olarak Doğru Buluyoruz”

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aktaran üst düzey bir partili “Son derece yanlış bir karar da olsa biz Sayın Trump’ın açıklamalarını zamanlama olarak doğru buluyoruz. Hani futbol maçlarında böyle kritik anlar vardır. Sizin takıma bir gol lazımdır ama maç da bitmek üzeredir. 90+3’te sizin santrfor orta sahadan şutunu sallayıp golü doksana takar. Kullandığım ifadeler için özür dilerim ama Sayın Trump’ın açıklamaları zamanlama olarak aynen böyle oldu. Yok Zarrab’mış, rüşvetmiş, medyamız bir süredir saçma sapan şeylerle meşguldü. Deyim yerindeyse gündeme iyi bir ayar çekti ABD Başkanı. Bugün gazetelere bakın, gündem tümüyle değişmiş durumda. Ama iyi de oldu yani. ABD’nin kararı için, zamanlaması on numara ama kendisi yanlış bir karar diyebilirim.” dedi.

“Artık Kudüs Dışında Bir Konu Konuşmak Teröre Hizmet Etmek Demektir”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bakın Sayın Cumhurbaşkanımız bir süredir sessizdi ama konu İsrail olunca şimdi Sayın Cumhurbaşkanımız rüzgâr olur eser, şimşek olur çakar. Millet olarak özlemiştik onun ‘Ey Amerika’, ‘Ey İsrail’ diye çıkışlarını. Hem bir hasret giderme olur bizim için. Belki birkaç bakanımız da Filistin’e gider, gözyaşı döker. Yani bütün bunlar, elin Amerika’sındaki abuk sabuk bir davayı takip etmekten daha iyi değil mi? Neyse vizyondan kalkmış bir filmi hatırlatmış olmayalım. Ne diyorduk, Amerika haddini bilecek, İsrail yola gelecek. Bugünden sonra Kudüs dışında bir konu konuşmak teröre hizmet etmek, Hristiyan dünyasına uşaklık etmek demektir. Hristiyan dünyasının mahkemelerinden adalet bekleyenler İsrail bayrağı altında dinimize hakaret edenlerdir. Herkes bunu böyle bilsin. Yani bakın kaç gündür içimden konuşmak gelmiyorken ben bile nasıl açıldım. Daha konuş deseniz iki saat atar tutarım İsrail ile ilgili olarak ama neyse şimdilik burada bırakalım. Son olarak savcılarımıza da sesleniyorum: Artık bu mahkeme konularını gündeme taşıyanlara terörist muamelesi yapılmasının gerektiğini düşünüyorum. Herkes ihanetinin bedelini ödemeli.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...