Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: “Hayırsever Demedik Hıyarsever Dedik”

Daha önce Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından hayırsever bir işadamı olarak nitelendirildiği iddia edilen Reza Zarrab için bugün Cumhurbaşkanlığından bir düzeltme geldi. Zarrab için ‘hayırsever’ sözcüğünün kesinlikle kullanılmadığının belirtildiği açıklamada, ‘hıyarsever’ sözcüğünün malum çevreler tarafından kasıtlı olarak çarpıtıldığı vurgulandı.

“Cumhurbaşkanımızın, Bayrampaşa Sebze Halini Ziyareti Sırasında Söylediği Sözler Çarpıtılarak Yalan Haber Yapıldı”

Cumhurbaşkanı Sözcüsü, bugün yaptığı açıklamada “Reza Zarrab için kullanılan ‘hıyarsever’ sözcüğünün malum çevrelerce kasıtlı olarak tahrif edilerek, kamuoyunda sanki Sayın Cumhurbaşkanımız, Reza Zarrab için ‘hayırsever’ demiş gibi bir izlenim uyandırılmaya çalışıldığını üzülerek takip ediyoruz. Bazı gazeteler tarafından Sayın Cumhurbaşkanımızın, Bayrampaşa Sebze Halini ziyareti sırasında söylemiş olduğu sözlerin bir bölümü cımbızla çekilip montaj yapılmak suretiyle suni bir gündem oluşturulmaya çalışılmaktadır. Halkımızdan da istirham ediyorum, lütfen bu yalan dolan haberlere inanmasınlar. Bize inansınlar. NTV var, Habertürk var, Doğan Grubu var. Bunları izlesinler. Cüneyt var mesela. Dile kolay, 27 yıllık gazeteci. Cüneyt’i takip etsinler. Kendisi çok efendi bir insan.” dedi.

“Zarrab’ın Peşin Çalıştığı Yönünde Duyumlarımız Oldu”

Açıklamalarını sürdüren Sözcü “Biz bu Zarrab denen kişiden zaten şüphelenmiştik. Bu devirde peşin çalıştığını söylemesi dikkatimizi çekmişti. Arkadaşlar birbirimizi kandırmayalım, günümüzün ekonomik koşullarında, herkes 180 gün vade yaparken sen nasıl memurun parasını peşin verebilirsin? Memur dediğin vadeye alışıktır, peşin para görürse zaten kendini şaşırır. Bu kişinin sözleri, tavırları, hepsi son derece manidar. Biz istihbaratımızı yapmış, soruşturmamızı tamamlamış, tam kendisini yakalamak üzereydik ki, ABD devreye girdi. O gece, bizim arkadaşlar kapısına gidip ‘Zarrab sen misin?’ diye sorunca, o da ‘Benim adım Sarraf, Zarrab’ı tanımıyorum’ demiş. Polisi böyle atlatıp ABD’ye kaçmış. Açık söylemek gerekirse şu anda da kendisine uyuşturucu verildiğini tahmin ediyoruz. Ben bir filmde gördüydüm, CIA ajanları yakaladıkları bir kişiye uyuşturucu verip onu kendi istedikleri şekilde öttürüyordu. Neydi o filmin ismi yahu? Hani başrolde geniş omuzlu bir adam oynuyordu. Küçük köpeği vardı kuyruk sallayıp havlayan.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...