TÜBİTAK: Yerli Otonun Elektriği Organik Hoşafla Beslenen Deve Sidiğinden Elde Edilecek

TÜBİTAK’ın açıklamasıyla Elon Musk’ın Türkiye ziyaretinden sonra yerli otomobilin elektrikli olacağı yönündeki görüşler netleşirken, elektriğin üretimiyle ilgili olarak “işte yerli ve milli bir proje” dedirtecek detaylar da ortaya çıktı.

“TÜBİTAK ve Diyanet, Elon Musk’ın Önerilerine Kendi Mevcut Projelerini Ekledi”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, Elon Musk’ın ziyaretinden sonra toplantıdaki görüşlerin topluca TÜBİTAK’a iletildiğini belirttikten sonra “TÜBİTAK’ta görevli arkadaşlar bu ziyarette elde edilen bilgilerle kendi deneyimlerini bir araya getirince ortaya müthiş bir sonuç çıktı. TÜBİTAK, yerli ve milli otomobil projesine Diyanet İşleri Başkanlığını da dahil etmiş. Bu iki kurum herkesten gizli olarak iki aylık bir takım çalışması yürütmüşler. Düşünün, TÜBİTAK ve Diyanet. Milli Takım kampı gibi bir şey yani. Neyse sözü uzatmayalım, en nihayetinde bu ekip Elon Musk’ın önerilerine kendi ellerindeki mevcut projeleri de ekleyerek son derece farklı bir model ortaya çıkartmayı başarmışlar” dedi.

Eyvah Türkler Geliyor: “Mercedes ve Toyota Hisselerinde Hızlı Düşüş”

TÜBİTAK’ın sabah saatlerinde yaptığı açıklamanın dünyada duyulmasının ardından özellikle Mercedes ve Toyota hisseleri güne büyük bir düşüşle başladı. Ünlü otomotiv firmalarının AR-GE Merkezlerinden üst üste yapılan açıklamalar da düşüşe engel olmayınca otomotiv hisseleri yerle bir oldu. Görüşlerine başvurduğumuz Kuzey Karolayna Üniversitesinden Dr. Jekyll “Bugün otomotiv tarihinde Kara Pazartesi diye anılacak bir gün. Şu anda otomotivdeki finansal çöküşün diğer piyasalara etkisi olup olmayacağını değerlendiriyoruz. Bu dalgalanma devam ederse bir devrin kapanıp yeni bir devrin başlayacağını söyleyebilirim. Sanırım atalarımızın önceden bizlere söylediği bir söz bugün gerçek oluyor: ‘Eyvah Türkler geliyor’” dedi.

Merkel: “Havayollarımızı Türklere Kaptırdık, Bari Karayollarımıza Sahip Çıkalım”

Dünyanın en büyük otomotiv firmalarına ev sahipliği yapan Almanya da yaşanan panikten nasibini aldı. Daha önce Üçüncü Havalimanı Projesiyle hava trafiğindeki üstünlüğünü Türkiye’ye kaptıracağını anlayan Almanya, TÜBİTAK’ın açıkladığı proje sonrasında, en azından karayollarına sahip çıkabilmenin telaşına düştü. Acil koduyla toplanan Alman Bakanlar Kurulunun sekiz saatlik toplantısının sonunda bir açıklama yapan Angela Merkel “Bu bir seferberlik ilanıdır. Bugün elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım, yoksa yarın çok geç olabilir. Kısa bir süre içinde Almanya’daki mühendislerimiz Türkiye’nin otomobil fabrikalarında, asgari ücretle deve sidiği sağmak zorunda kalabilir” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...