Anne Tarafı Kürt, Baba Tarafı Ermeni Çıkan Alperen Ocakları Başkanı Yoğun Bakımda

E-devlet Soyağacı Sorgulamasının açılmasından kısa bir süre sonra başvuruda bulunan Alperen Ocakları Başkanı E.Ü. dün sorgulama sonuçlarının eline ulaşmasından sonra fenalaştı. Akşam yoğun bakıma kaldırılan E.Ü. sabaha karşı ameliyata alındı.

İlk Gün “Uygulama Çıktı İyi Oldu, Ak Göt Kara Göt Belli Olacak” Demişti

Arkadaşları Soyağacı Sorgulama uygulaması açıldıktan sonra E.Ü.’nün çok mutlu olduğunu ve çevresindeki arkadaşlarına “Bu uygulama çok iyi oldu, ak göt, kara göt belli olacak” dediğini belirttiler. Bütün arkadaşlarından soyağacı için başvuruda bulunmasını rica eden E.Ü. dün arkadaşlarıyla birlikteyken sonuçlar gelmeye başladı. E.Ü. cep telefonundan açtığı formda ilk olarak Babasının Annesinin Annesinin Babasının soyadı olarak Terziyan’ı gördü. Son bir umutla baktığı üst sütunda ise Annesinin Babasının Babasının Annesinin adı olarak Keje’yi gördü. Bu esnada bayılan E.Ü., arkadaşlarının yoğun çabası sonuç vermeyince ambulansla hastaneye götürüldü.

“Kanser Çıksa Daha İyiydi, En Azından Kemoterapi Yapardık”

Olay hakkında bilgi veren E.Ü.’nün yakın arkadaşı Hamit Öztürk “E.Ü. Adanalı idi. Bize yaşadığı bölgede dedelerinin hem Kürt, hem de Ermenilerle savaşmak zorunda kaldığını anlatırdı. O zamanlarda mahalleleri Türk, Ermeni, Kürt karışıkmış. Elbette aynı mahallede olunca biliyorsunuz gönül bu. İstenmeyen bir şey tabii. Allaha şükür bizde böyle bir şey çıkmadı. E.Ü. kardeşimiz de yani kardeşimiz derken eskiden öyleydi şimdi maalesef işler değişti. Kendisi atalarının Türk olduğunu düşünüyordu. Ancak çok affedersiniz yarısı Ermeni, yarısı Kürt çıktı. Yani kanser çıksa daha iyiydi, en azından kemoterapiye sokardık ama şimdi ne yapacağımızı da bilemiyoruz. Duyduğumuza göre hastanede ilaç vermişler ama ilaçla düzelecek bir durum değil. Benim tanıdığım bir Ermeni var, Alek Amca. Kendisi yıllardır düzenli olarak ilaç kullanmasına karşın durumunda bir düzelme olmadı. E.Ü. artık anılarımızda yaşayacak.” dedi.

“Günde İki Saat Kitap Okursa On Yılda İyileşebilir”

Kaparoz muhabirine bilgi veren hastane yetkilisi ise “E.Ü. ambulansla hastanemize geldiğinde şoka girmiş durumdaydı. Hemen ameliyata aldık, uzman doktorumuz alın iç bölgesinin üstünde yer alan arka medyal frontal korteks alanına doğru bir tokat salladı, kendisi biraz sakinleşti. Şu anda da kendisine iki adet kitap verdik. Günde iki saat kitap okursa on yıl içinde düzelebilir. Sabahtan beri her gördüğü kişiden özür dileyip duruyor: ‘Çok affedersiniz ben Ermeniyim, özür dilerim Kürt olduğum için’ gibi şeyler sayıklıyor.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

14 Comments

  1. Merhaba, Ben, yorum değil de, soru sormak istiyorum. Bu ‘kaparoz’ ‘zaytung’ tarzı bir çizgi tutturmayı mı hedeflemiş? Çok başarılısınız doğrusu. Başarılarınızın devamını dilerim.

  2. bu zaytung türünden bir haber de gerçeği de olabilir elbette. avusturya’da bir ırkcının genlerinde türklük çıkmış bir zamanlar. ırkcılık, aklın, mantığın ve vicdanın bittiği yerde başlar.

  3. Haber uydurma olsa da çok güldüm
    Kurgu güzel… Ama ırkçılık yapmayan alperenler de çok onlara selam olsun

  4. mizah on numara…
    arkadaşları geldi, “reyis merak etme bir tane arkadaşımız saf kan türk çıktı onun türklüğü epimize yeter” dedi. hatta “reyis isterse kanımı bilen veririm” dedi şeklinde şase kablo öneriyorum…

  5. Uyduran kişi duygularını yansıtmış.Kürt asıllı olmuş,Ermeni asıllı olmuş bir önemi yok.Önemli olan ekmeğini yediği yere ihanet etmemesi.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...