Bilek Güreşinde Spor Bakanı’nı Yenen Recobix, Bilgi İşlem Müdürüyle Birlikte Siirt’e Sürüldü

AKP iktidarının robotlarla mücadele konusunda kararlı olduğunu gösteren bir gelişme de Ankara’da yaşandı. Pazartesi günü öğlen saatlerinde Keçiören’de bir okul ziyaretine hazırlanan Spor Bakanının ekibine, öğrencilerin ilgisini çekeceği düşünülerek robot Recobix de katıldı. Okulda öğrencilerin ısrarı üzerine bakanla robot Recobix’in kısa mesafeli bir koşu yarışı yapmasına karar verildi ancak Spor Bakanı çeşitli bahanelerle yarışmak istemedi. Çocukların ısrarı bitmeyince, son çare olarak robotla bakanın bir bilek güreşi yapmasına karar verildi. Güreş haberinin okulda duyulması üzerine çok sayıda öğrenci güreşin yapılacağı masanın etrafında toplandı.

“Sayın Bakan, Recobix’in Yenilmeye Programlandığını Duyunca Sevincinden Espriler Yapmaya Başladı”

Konuyla ilgili bilgi veren Bilgi İşlem Dairesi Eski Başkanı Halime Güllü “Sayın Bakan sürekli yanımıza gelerek ‘Bir kaza olmaz değil mi?’ dedi ama biz ne demek istediğini anlayamadık. Kendisine robotun rakiplerine zarar vermeyecek biçimde programlandığını söyledik. Daha sonra Bakan Bey maçı kazanmak istediğini bize aktardı. Ben de durumu Bilgi İşlem Müdürü arkadaşımıza anlattım. Robotumuz Japon yapımı ve ana programlaması onlara ait ancak bizim arkadaşımız belli konularda robota müdahale edebiliyor. Bana bir sorun olmayacağını ve Recobix’i yenilmek üzere hazırlayacağını söyledi. Ben de durumu Sayın Bakanımıza aktardım. Kendisi çok memnun oldu ve ceketini çıkartarak espriler yapmaya başladı” dedi.

“Öğrencilerin Tezahüratı Bilgi İşlem Müdürünü Gaza Getirdi”

Açıklamalarını sürdüren Güllü “Bilgi İşlem Müdürü arkadaşımız Ankara’da yalnız yaşıyor. Recobix de akşamları onunla birlikte kalıyor. Kendisinin Recobix’le duygusal bir bağı var. Biz öğrencilerin Sayın Bakanımızı destekleyeceğini düşünmüştük ama maç başlayınca bütün öğrenciler Recobix lehine tezahürata başladı. Bu durum Bilgi İşlem Müdürümüzü gaza getirdi diye tahmin ediyorum. Çünkü Recobix tam yenilmek üzereyken, bileğini yerden alıp Sayın Bakana yüklenmeye başladı. Bakan bir yandan bize kaş göz ediyor, bir yandan da Recobix’le mücadele etmeye çalışıyordu. O anda Bilgi İşlem Müdürümüzle göz göze geldik. Ben durumun farkına vardım. ‘Dur’ dedim ama ‘Olmaz’ der gibilerinden başını salladı. Rocky’nin çalıştırıcısı gibi masanın yanına gelip ‘Haydi Recobix’ diye bağırmaya başladı. Bir yandan da programlama aletine bir şeyler giriyordu. Recobix yoğun tezahürat altında Bakanın elini yere indirdi. Sonuçta Recobix bizim bölümden bir arkadaşımız. Ayıptır söylemesi benim bile içim bir hoş oldu. O an çok duygulandım.” dedi.

“Benim Yazılımım da Böyle, Üç Kuruş İçin Arkadaşımı Satamam”

Kaparoz’un ulaştığı Bilgi İşlem Müdürü ise “Recobix’le birlikte şu anda Siirt’in bir köyündeyiz. Hava biraz soğuk ama moralimiz iyi. Robot falan diyebilirsiniz ama bana arkadaşlık ediyor işte. Şimdi Recobix’n yerine yeni bir robot sipariş etmişler. Anlattıklarına göre her şeye evet diyen, yalaka bir arkadaşa da yazılımını yaptıracaklarmış. Biz Recobix’le burada mutluyuz. Recobix benim arkadaşım. Ben yazılımcıyım, benim yazılımım da böyle, ben üç kuruş için arkadaşımı satamam.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...