Çaykur Kadın Eli Değmeden Hazırlanmış Çay Üretti

Çaykur, çayların ekiminden işlenmesine kadar hiçbir aşamasında kadın eli değmemiş çayını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Taşnak Çayı adıyla piyasaya sürülecek olan çaylar için marketlerden ön sipariş kabul edilmeye başlandığını söyleyen yetkililer, ilk taleplerin beklediklerinden düşük olduğunu belirtti.

“Kadın Milletini Bilirsiniz, Her Şeye Burunlarını Sokar”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Çaykur’dan bir yetkili “Her milletin olduğu gibi bizim de millet olarak bazı hassasiyetlerimiz var. Bu bölgelerde yaşayanlar bilir, Karadeniz’de çayı genellikle kadınlar toplar. Bazı müşterilerimizin “Kadınların topladığı çayı içmek caiz midir?”, “Erkeklerin topladığı çayınız yok mu?” gibi soruları oluyordu. Biz de bu talepleri değerlendirerek tarladan hasada, üretimden ambalaja kadar sadece erkeklerin çalıştığı bir tesis kurduk. Bu hattan çıkan paketlerimizi marketlere ulaştırırken bile kadınlardan uzak tutuyoruz. Bu kadın milletini de bilirsiniz, her şeye burnunu sokarlar: “Bu çay da ne?”, “Yeni mi çıkmış?” diye hemen paketlere ellemeye kalkıyorlar. Bizim koruma görevlilerimiz de bu aşamada devreye girerek, ellerindeki çubuklarla kadınların bileklerine doğru vurarak, kadınları paketlerden uzak tutuyorlar.” dedi.

“Taşnak Çayındaki Aromalar Tümüyle Doğal”

Yeni ürünle ilgili bilgi veren yetkili “Geçen gün Genel Müdürümüz, Üretim Müdürümüz ve Kalite Sorumlusu arkadaşla birlikte çaylarımızı yudumlarken, bu çayımızda değişik bir aroma fark ettik. İlgili kişiler hemen araştırdılar ancak hiçbir aşamada çaya aroma katılmadığı belirlendi. Genel Müdürümüz benden özellikle rica etti. Ben de arkadaşlarımla birlikte bu aromanın nereden geldiğini bulmak üzere çalışmaya başladım. Farklı aşamalardan aldığımız örnekler bizi çok şaşırtıcı bir sonuca götürdü: Tarlalarda veya fabrikalarda çalışan erkek işçilerimiz arada bir şeylerini düzeltmek için ellerini pantolonlarının içine sokuyorlar, sonra da ellerini yıkamadan işlerine devam edince bedensel bir aroma çaylara da geçmiş oluyordu. Son derece doğal bir olay tabii ki bu. Nasıl anlatayım bilemiyorum. Aslında lafı da çok uzatmak istemiyorum ama şurada erkek erkeğe konuşuyoruz, arkadaşlar bizim bu çaylar bildiğiniz taşak kokuyor. Ancak kesinlikle yapay bir katkı maddesi söz konusu değil, doğal bir aroma. İnsan sağlığına hiçbir zararı olmadığı gibi çeşitli faydaları da var.” dedi.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...