Çocukları Ölürken Halkın Eğlence Programı İzlediğini Öğrenen Şehit Aileleri Survivor’a Katılıyor

Onlarca şehidin verildiği günlerde bile gündem olamayan şehit aileleri, seslerini duyurabilmek için takım halinde Survivor’a katılmaya karar verdi.

“Halkımıza Bir Mesaj Verecektik Ama Onlar Survivor Seyrettiği İçin Mümkün Olmadı”

Şehit aileleri adına açıklamalarda bulunan Necip Bey “Oğlumuzu kaybettikten sonra halkımız için kısa bir mesaj hazırlamıştım. Televizyoncular, gazeteciler gelecek biz de konuşacaktık ancak o akşam gelen olmadı. Sonraki gün, biz gene bekledik ama sağ olsun komşularımızdan başka kapımızı çalan olmadı. En sonunda ben bir televizyon kanalını arayıp durumu anlattım. Bu acıyı halkımızla paylaşmak istediğimi söyledim. Orada görevli arkadaş halkımızın bu yönde bir ilgisi, bir talebi olsa zaten kameraların çoktan gelmiş olacağını söyledi bize. Ben de ‘Yahu bundan daha önemli bir şey var mı, halkımız neye ilgi gösteriyor olabilir ki?’ diye sordum. Oradaki arkadaşın verdiği bilgiye göre, bizim çocuklarımızın öldüğü gün televizyonda Survivor ve Pop Star izliyormuş halkımız. ‘Muhtemelen haberleri olmamıştır’ dedi yetkili kişi bize. Savaş konusunu izleyenler bile şehitlerden ziyade füzeler veya İnsansız Hava Araçlarıyla ilgili haberleri izliyorlarmış. Biz de şehit aileleri ile bir toplantı yaptık. Bir takım çıkartıp Survivor’a gitmeye karar verdik. Aramızdan sesi güzel olan üç kişiyi seçtik. Onlar da Pop Star’a katılacak.” dedi.

“Nihat Doğan’la Aynı Takımda Olursak Halk Bize İlgi Gösterebilirmiş”

Açıklamalarını sürdüren Necip Bey “Yetkililer Nihat Doğan’la birlikte bir takım olmamızı önerdiler. ‘Halk sizi tanımaz ama onu tanır’ dediler. Halkımızın izlemesini istiyorsak bunlara dikkat etmemiz lazımmış. Şu an çok zor günler geçiriyoruz ama arkamızda halkımız var demek isterdim. Yani kimseden bir beklentimiz yok ama insan en azından bir ziyaret olur, mesaj olur, bir destek bekliyor. Şehit aileleri olarak tabii biz de bir çift laf etmek istiyoruz. Geçen gün konuştuğumuz televizyonlardan birisi tekrar aradı. Otuz saniyelik bir mesajımızı en çok izlenen dizilerden birisinin arasında gösterebileceklerini ancak bu durumda reklam parası tahsil etmeleri gerektiğini belirttiler. Biz hesapladık, bütün aileler olarak paramızı topladığımızda sadece bir buçuk saniye kadar bir reklam verebiliyoruz. Mesajı elimizden geldiğince kısalttık ama daha merhaba derken bizim paranın yarısı gidiyordu. Öyle olunca biz de vazgeçtik reklamdan.” dedi.

Kaparoz muhabirinin “Peki halka ulaştırmak istediğiniz mesajınız neydi?” sorusunu yanıtlayan Necip Bey “Ben oğlumu ‘balkır’ diye severdim. Işık gibi, ateş gibi o ışıl ışıl parıltıya ‘balkır’ derler bizim burada. Aslında çok da bir şey değildi işte. Sadece bunu söyleyecektim.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...