Erdoğan’ın Ziyaretinden Sonra Papa Francesco Namaza mı Başladı?

A+ Haber’de yayımlanan bir haberde, Papa Francesco’nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinden sonra namaza başladığı öne sürüldü. Habere göre, 6 Şubat Salı günü ailesiyle birlikte Katoliklerin Ruhani Lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Francesco’yu ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmesinin ardından Papa’da değişiklikler gözlenmeye başlandı.

Yakınlarına “İslamiyet’e Geçsem Çok Söz Olur mu?” Diye Sordu

A+ Haber’den Hayri Yalacık’ın özel haberine göre, Erdoğan’ın ziyaretinden sonra Papa durgunlaşarak odasına çekildi. Sekiz saat boyunca yemek istemeyip dışarı da çıkmayan Papa’nın sağlığından endişe eden yardımcıları kapsını tıklatarak odaya girdiklerinde Papa çok sert tepki gösterdi. Yardımcısı St.Paul’e “Senin yaptığını gavur yapmaz” diyen Francesco, odasındaki İncil’i vererek yardımcılarından bir Kuran istedi.

Yakın arkadaşlarına Erdoğan’dan çok etkilendiğini söyleyen Papa Francesco’nun kardeşine de “İslamiyet’e geçsem sence çok söz olur mu?” diye sorduğu öğrenildi. Vatikan kulislerinde kardeşinin “Hem söz olur hem de maaşını keserler, bu yaştan sonra sigortasız, maaşsız çok zorlanırsın” dediği ve bunun üzerine Papa’nın bir süre daha Hıristiyan kalmayı tercih edeceği konuşuluyor.

7 Şubat itibarıyla namaza başladığı söylenen Papa’nın, ezanvaktigeldimi?com.tr adresinden vakitleri takip ederek ibadetini yaptığı ve Erdoğan’dan bütçesini çok zorlamayacak orta kalite bir seccade istediği de iddialar arasında.

“Hıristiyanlık Dünyası Panikte”

Görüşlerine başvurduğumuz A+ Haber muhabiri Hayri Yalacık “Haber kaynağım gizli. Tabii biraz da gazetecilik hisleri var. Artık sezgi mi dersiniz salya mı dersiniz bilemiyorum ama ben böyle olduğunu biliyorum. Haberi yaptığımın gecesi aynı şeyleri rüyamda da gördüm. Ya da önceki gece görüp sonra mı haberi yaptım tam hatırlamıyorum ama haberimin arkasındayım. Hatta önümdeyim, şu an haber benim arkamda. Açıklamadığım başka detaylar da var tabii. Şimdi buradan açıklamak istiyorum: Arkadaşlar şu an Hıristiyanlık dünyası panikte. Amerikalı Profesörler Papa’ya iğne yapıp yaşadıklarını unutturmak için gece gündüz çalışıyorlar ama Papa direniyor. Dün sarıkla dışarı çıkmak istemiş ama yaka paça içeri almışlar kendisini. Akşam da hasta olduğu yolunda açıklama yaptılar. Papa’ya karşı çok ciddi baskılar var. FETÖ, PYG, DEAŞ, ABS Fren hepsi bu işin içinde. PKK ve SGK da dışarıdan destek veriyorlar. Pardon, DHKP-C demiş miydim?” dedi.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...