Kavga Etmediğimiz Tek Ülke Olan Gubudi’lerin 2004’te Tsunamide Yok Olduğu Ortaya Çıktı

Bugüne dek bir sorun yaşamadığımız ve herhangi bir nedenle kavga etmediğimiz tek ülke olan Gubudi Cumhuriyeti’nin 2004’te yaşanan büyük tsunamide tüm vatandaşlarıyla birlikte yok olduğu ortaya çıktı.

Türk Dışişleri Diğer Ülkelere Sürekli Olarak Gubudi’leri Örnek Gösteriyordu

Gubudi Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ilk ilişki Dışişleri Bakanlığı’nın kıdemli büyükelçilerinden Haniye Gülcü’nün 2003 yılında yaptığı ziyaretle başlamıştı. Gülcü’yü büyük bir konukseverlikle karşılayan Gubudi’ler kendisine çeşitli armağanlar da vermişti. Bakanlıkta sürekli olarak Gubudi ziyaretini gündeme getiren Haniye Hanım “Yani birçok ülkeye gittim, burada farklı bir ambiyans vardı. Merhabalaşmaktan tutun da nasılsınız demelere, el sıkmalara varan bir iyi niyet şöleniydi benim için. İnanın şu an anlatırken bile duygulanıyorum. Bu güzel insanları nasıl anlatacağımı bilemiyorum.” dedi.

“Gubudi’ler, 2003 Yılından Bu Yana Türkiye Hakkında Tek Bir Olumsuz Yorum Yapmadılar”

Açıklamalarını sürdüren Gülcü “Ben, yaptığım ziyaretten sonra hem Sayın Bakanımıza hem de arkadaşlarıma bilgi verdim. Hepsi de çok memnun oldular. Daha sonra, iştir güçtür derken ilişkilerimiz bir şekilde kesildi. Ancak bugüne dek hiçbir yerde Gubudi’lerin bizim hakkımızda tek bir olumsuz yorumuna rastlamadım. Tabii biz de onları unutmadık. Hani eski arkadaşlar vardır, görüşmezsiniz, konuşmazsınız ama onlar hep sizin yüreğinizdedir. İşte Gubudi’ler de bizim için öyleydi. Hatta geçen yıl Bakanlığımızın girişine Türkiye’nin Gerçek Dostu: Gubudi’ler adlı çeşitli fotoğraflardan oluşan bir köşe hazırlatmıştık. Şimdi siyah çelenkler var orada.” dedi.

Dışişleri Bakanı’nın “Şu Gubudi’leri Bir de Ben Göreyim” Demesiyle Acı Gerçek Ortaya Çıktı

Açıklamaları sırasında zaman zaman gözleri yaşaran Haniye Hanım “Geçenlerde Sayın Bakanımız ‘Yahu yıllardır anlata anlata bitiremiyorsunuz. Şu Gubudi’leri bir de ben göreyim, zaten gidebileceğimiz de başka yer kalmadı. Ayda üç kere Katar’a gitmekten sıkıldım’ demesiyle görevli arkadaşlar geziyi planlamaya başladılar. İşte bizi sonsuz acılara sürükleyen acı gerçek de bu esnada ortaya çıktı. Arkadaşlarımızın söylediğine göre 2004 yılı başlarında, yani 2003 yılının Ekim ayında benim yaptığım ziyaretten yaklaşık dört ay sonra yaşanan büyük tsunamide Gubudi Cumhuriyeti tüm vatandaşlarıyla birlikte yok olmuş. Zaten toplamda yüz kırk üç kişilerdi o dönemde. Düşünebiliyor musunuz, iki dalgada koca ülke gitmiş.” dedi.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü ise “Çok ama çok üzgünüz, gerçek bir dostumuzu kaybettik. Gubudi’ler artık kalplerimizde yaşayacaklar.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...