Dedesinin Babası Kadın Çıkan Vatandaş E-Devleti Mahkemeye Veriyor

E-Devlet Soyağacı Sorgulamasında, Bilecik’te yaşayan Seyfi Gürbüz’ün dedesinin babasının kadın çıkması üzerine arkadaşları Gürbüz’e takılmaya başladı. Seyfi Bey, daha önceden yaptığı araştırmalardan dedesinin babası Mahmut Bey’in lakabının Etekli Mahmut olduğunu biliyordu ancak dedesi, babası dağların eteğinde gezdiği için bu lakabın kendisine verildiğini söylemişti. E-devlet raporunda ise kişinin adı Mahmut (Sonradan Mahmure) olarak belirtildi.

“Dedemin Babası Dağların Eteğinde Gezdiğinden Kendisine ‘Etekli Mahmut’ Derlermiş”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Seyfi Gürbüz “Elimizdeki belgeye göre dedemin babasının adı Mahmut iken sonradan Mahmure olarak değişmiş görünüyor. Ben burada kesinlikle bir yanlış olduğunu düşünüyorum. Benim dedelerim hep dağlarda gezermiş. Dedemden duyduğuma göre, dedemin babası da dağların eteğinde gezdiği için ona ‘Etekli Mahmut’ derlermiş. Dedem bana bu şekilde aktardı. Bizim ailemizde böyle bir şey olması mümkün değil. Ben kırk üç yaşıma kadar onun kahramanlıklarını dinleyerek büyüdüm. Hatta dolabımda çizmelerini saklarım. Kırmızı renkte ince topuklu. Dedem, babası Mahmut Bey’in bu sivri topukları silah gibi kullanabildiğini anlatırdı.” dedi.

“Etekliler Deyince Bilecik’te Herkes Ayağa Kalkar”

Açıklamalarını sürdüren Seyfi Bey “Bizim aile olarak, böyle bir yiğide yakıştırılan Mahmure gibi bir adı kabul etmemiz mümkün değil. Bilecik’te bir namımız var bizim. Etekliler deyince herkes ayağa kalkar. Bu sabah avukatımla görüştüm, E-Devleti mahkemeye vereceğiz. Avukatım her ne kadar ‘Bu işin üstüne gitmeyelim, bilmediğin şeyler var’ diye ısrar etse de ben sonuna kadar bu işin üstüne gideceğim. Zaten avukat da amcamın oğlu. Kendisine bildiğimi okuyacağımı söyledim. Yani kim rahatsız olacaksa olsun, bu iş nereye varacaksa varsın, ben bu işin peşini bırakmayacağım. Bilgisayardan da olsa kimsenin atalarımıza kara çalmasına izin veremeyiz. Şu an dışarı çıkarken çekiniyoruz. İki kişi aralarında konuşup gülse üstümüze alınıyoruz. Tüm Bilecikli kardeşlerimden de rica ediyorum. Bu yalana itibar etmesinler. Etekli Mahmut da, torunları da sizin düşündüğünüz türden insanlar değil.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...