Diyanet, Yayınladığı İlk Güncellemeyi Hatalar Nedeniyle Geri Çekti

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dün yayınlanan Ver.2018.01 numaralı ilk güncelleme, kullanıcılar tarafından bildirilen hatalar nedeniyle geri çekildi.

“Yeterince Test Edilmeden Yayınlandı”

Konuyla ilgili bilgi veren bir diyanet yetkilisi “Arkadaşlar bu güncelleme işi çıkınca bir heyecan çalışmaya başladılar ancak malum, yıllardır değişmemiş bir konu. Güncelleme anlamında bizim de deneyim sahibi olduğumuz bir husus değil. Elbette ki ilk denemelerde bazı hatalar olacaktır, halkımızın da anlayışla yaklaşması lazım. Tesettürle ilgili bir konuyu arkadaş bilgisayara yazarken hata yapmış. İnsanlık hali tabii. Bizde henüz bir test birimi yok. Güncellemeyi gören arkadaşlar da akşam saati diye test etmeden yeni versiyonu yayınlayıp çıkmışlar ofisten.” dedi.

“Dün Akşam Güncellemeyi İndiren Mümin Kardeşlerimizin Acilen Eski Versiyona Dönmeleri Gerekiyor”

Konu hakkında açıklamalar yapmayı sürdüren yetkili “Ertesi gün gelen mesajlardan biz bir sorun olduğunu anladık ancak böylesine büyük boyutlu bir şey beklemiyorduk tabii. Halkımız da bize güveniyor, ne yazsak sorgulamadan uyguluyor sağ olsunlar. Ancak durumdan kuşkulanan bir arkadaşımız güncellemeyi gözden geçirince fark ediyor ki toplam üç yerde kadın yerine erkek yazılmış. Halkımızın kesinlikle paniğe kapılmasını gerektirecek bir durum yok. Dün akşamdan sonra güncellemeyi indirmiş olan tüm mümin kardeşlerimizin acilen eski versiyona dönmeleri gerekiyor. Eğer yakın tarihli bir yedek yoksa, fabrika ayarlarına dönmek gerekecek. Maalesef bu da sonradan yapılan tüm eklemelerin kaybolması anlamına geliyor.” dedi.

“Halkımız Son Versiyonu Yüklemeden Önce Birkaç Gün Beklesin”

Benzer bir sorunun yaşanmaması için Test Birimi kurulacağını açıklayan yetkili “Bundan sonra güncellemelerimiz yayınlanmadan önce Test Birimi tarafından test edilecek. Ancak ben bir önlem olarak halkımıza şunu söyleyebilirim. Son versiyon çıktığında birkaç gün beklesinler. Kendilerinden önce güncelleme yapmış komşuları varsa, onlarla konuşup bir durumlarına baksınlar. Zaten eğer bir sorun varsa, birkaç gün içerisinde bu ortaya çıkar. Ancak versiyon anlamında çok da geride kalmalarını ben tavsiye etmiyorum. Herkes kendi versiyonunu kendi durumuna göre ayarlasın.” dedi.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...