Ekonomi Kurmayları Toplandı: Dolardan 4 Atılıyor

Dolardaki yükselişe karşı acilen bir araya gelen ekonomi kurmaylarının toplantısından radikal önlemler paketi çıktı. 2005 yılında dolardan altı sıfır atıldığını hatırlatan yetkililer, bu kez dolardan bir tane (4) dört atılabileceğini belirttiler.

“Altı Tane Sıfır Attık, Bir Tane Dört mü Atamayacağız?”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hükümet Sözcüsü “Uzun süredir doların yukarı doğru bir hareket içerisinde olduğunu gözlemliyoruz ancak hadi bugünlük çıksın, bu hafta da görmezden gelelim derken iş bu noktalara kadar geldi. Bugün hükümetimiz kesin kararını aldı. Dolardan bir tane dört atılacak. Şu an uzmanlarımız bu operasyonun ne şekilde gerçekleşeceğine bakıyor. Yani konu karara bağlandı ancak bazı teknik kararlar noktasında çalışmalarımız devam ediyor, sonuçta tüm ekonomimizi ilgilendiren bir durum. Biliyorsunuz biz ‘Dolardan altı sıfır atacağız’ dediğimizde bazıları ‘Yapamazsınız’ deyip sonra da tükürdüklerini yalamak zorunda kalmışlardı. Bugün de dolardan 4 atılmasına karşı çıkanlar olacaktır ancak biz geçen sefer olduğu gibi bu sefer de başarılı olacağız. Yani altı tane sıfır attık, bir tane dört mü atamayacağız?” dedi.

Uzmanlar Arasında Görüş Ayrılığı: Dolardan İki Kere İki mi Atılsın, Bir Kere Dört mü?

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Şu an bir karar noktasındayız. Uzmanlarımızdan bir bölümü ‘İki kere iki atalım, zaten iki kere iki de dört ettiği için aynı kapıya çıkar’ diye görüş bildirdi. Buna karşı çıkan bir grupsa ‘İki kere uğraşmayalım, iki kere iki zaten dört ediyor. Tek seferde dört atalım dolardan, bu iş bitsin’ diyorlar. Elbette hangisi ülkemiz için, ekonomimiz için daha iyiyse biz o seçeneğe yöneleceğiz ancak şunu söylemek istiyorum ki doların önünü keseceğiz. Buradan da çekinmeden söylüyorum: Hadım edeceğiz doları.” dedi.

“1 USD = 0 TL Olacak”

Dolardan 4 atılmasıyla 1 USD=0 TL olacağını belirten yetkili “Bugün itibarı ile yalnızca bugünü değil gelecekte de bu sorunu ortadan kaldıracak bir hamle yapıyoruz. Amerikan dolarını sıfırlayan bir hamle olacak bu seferki. Deyim yerindeyse doların kökünü kazımış olacağız. Artık, ‘dolar arttı’, ‘dolar fırttı’ derdimiz kalmayacak. Kötü rüyalar dönemi bitti. Bu akşam halkımız huzur içinde uyusun. Uyanmasın hiç bizim güzel halkımız.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...