Metro Turizm, 1 Mayıs’ı Taksim’de Kutlamak İsteyen Eylemciler İçin Tur Düzenliyor

Metro Turizm, 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlamak isteyen eylemciler için özel bir tur düzenleyeceklerini duyurarak bugün itibarı ile kayıt almaya başladıklarını açıkladı.

Tur Programı

Firmanın web sitesinden açıklanan bilgilere göre 1 Mayıs – Taksim Tur Programı şöyle:

  • 08:00 Pankartlarla Taksim Metro Turizm Önünde Buluşma
  • 08:15 Servis Araçlarıyla Havalimanına Gidiş
  • 11:00 Uçağıyla Brüksel’e Hareket
  • 16:00 Grand Place Meydanı’nda Yürüyüş, Gösteri ve Serbest Zaman
  • 23:00 Miting Sonrası İstanbul’a Dönüş
“Gösteri ve Yürüyüş Bizim İşimiz”

1 Mayıs İşçi Bayramı’nın bundan böyle Brüksel’de Grand Place Meydanı’nda kutlanacağını söyleyen Metro Turizm’den Süleyman Sürgit, “1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamalarının Taksim Meydanı’nda yasaklanmasından sonra Kadıköy Meydanı, Kartal Meydanı, Bakırköy Meydanı derken Türkiyeli emekçiler sürekli bir yer arayışında kaldı. Bugün sadece 500 Avro karşılığında, emekçilerimiz 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı Brüksel’de Grand Place Meydanı’nda kutlayabilecekler.” dedi

Gösteri ve yürüyüş hakkının önemli anayasal bir hak olduğunu, bu nedenle böyle bir tur organizasyonu yapmayı düşündüklerini söyleyen yetkili “Hem insanlarımız rahat bir nefes alsın, düşüncelerini özgürce ifade edebilsinler, hem de gün boyunca vatandaşa copla vurup tekme sallayacak polislerimizin kolu bacağı yorulmasın. Emekçilerimiz gaz solumasın, hastanelere, hapishanelere tıkılmasın.” dedi.

“Ulusal Bayramlarımız İçin de Tur Düzenleyeceğiz”

Açıklamalarını sürdüren Metro Turizm Şirketi yetkilisi “Yıllardır kutlanamayan 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi ulusal bayramlarımızı da yurtdışındaki farklı meydanlarda özgürce kutlamak için çalışmalarımızı başlattık. Umuyoruz ki, her bir ulusal bayramımız geniş katılımlı bir organizasyon olacak. Bu konu ile ilgili gerekli çalışma ve düzenlemeleri yakında kamuoyu ile paylaşacağız. Artık kimse, birlik ve beraberliğimizi perçinleyen ulusal bayramlarımızı kutlamadığımızı söyleyemeyecek.” dedi.

“Gösteri ve Yürüyüş Turlarında Vatandaşın Üstüne Boşalmayacak, Omzuna Sürttürmeyeceğiz”

Metro Turizm yetkilisi Süleyman Sürgit turlarla ilgili açıklamasının sonunda çok önemli bir de müjde vermek istediğini söyleyerek “Emekçilerimize destek olmak anlamında gösteri ve yürüyüş amaçlı turlarımızda katılımcıların üstüne boşalmayacak veya omzuna sürttürmeyeceğiz. Bu turlarda muavinlerimiz çok zorda kalırlarsa birbirlerine sürttürecek veya araçların sürücülerine dayayacaklar. En alt kademedeki çalışanlarımızdan en üstteki yöneticilerimize kadar bizler de birer emekçiyiz.” dedikten sonra sözlerini “Yaşasın işçinin emekçinin bayramı”, “Yaşasın 1 Mayıs” diyerek sonlandırdı.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...