Oktay Kaynarca, Meyhane Performansıyla En İyi Ürkek Oyuncu Ödülüne Layık Görüldü

ATV’de yayımlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olanın Ellerinden Öperim adlı TV dizisindeki performansı nedeniyle Oktay Kaynarca, Altın Külliye – En İyi Ürkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

“Hem Delikanlı, Hem Dalkavuk Rolünü Aynı Bedene Sığdırmak Zordur”

Ünlü sanatçıya ödülünü veren Halit Verkaç “Biz Oktay Bey’in performansını bir fotoğraftan gördük. İnanın o anda çarpılmışa döndük. Yani o ürkek ama biraz da hınzır bakışlar. Acemi gibi duran ama işini de çok iyi bilen. Öylesine kendine güveni yüksek bir duruş ki benim sözcüklerle anlatmamın imkânı yok. Patlamaya hazır bir bomba gibi. Her an patlayabilir. Birden ayağa kalkıp sonra aniden beline kadar eğilebilir. Gerçekten çok farklı bir performans. Hem delikanlı hem de dalkavuk gibi. Bu iki rolü aynı bedene sığdırmak zordur arkadaşlar. İzleyici kabul etse, bünye kabul etmez. Ama herkesin bünyesi de bir değil tabii.” dedi.

“Bardakları ve Şişeyi Toplam On Üç Saniyede Masadan Yok Ettik”

Ödülünü almak için sahneye gelen Oktay Kaynarca, ödülünü almadan önce kısa bir konuşma yaptı. Duygularını sıcağı sıcağına izleyicilerle paylaşan Kaynarca “Sanatçının sağı solu belli olmaz. İlham gibi düşünebilirsiniz. O an içimden öyle geldi, öyle yaptım. Yani bardakları toplamayabilirdim de. Ama işte sanatçı hissiyatı mı dersiniz, oyunculuk içgüdüsü mü bilemiyorum. Sanki ellerim kendiliğinden harekete geçti. Aslında ben bile farkında değilim ne yaptığımın. Bir anda kendimi bardakları toplarken buldum. Bakın burada çok önemli bir ayrıntıyı da açıklamak istiyorum. Garson arkadaştan fotoğraf çekmesini rica ettikten sonra bütün bardakları ve şişeyi toplam on üç saniyede yok ettik. Garson bile şaşırdı, ‘Abi biz bile bu hızda toplayamıyoruz, siz ne yaptınız öyle?’ diye tebrik etti bizi. Hem de kimse kaldırın demeden yaptık bunu, kendi kendimize akıl ettik. Uyurgezerlik gibi bir şey ama biz uyanığız aslında. Bakın bunu tekrar söylemek istiyorum: Öyle böyle değil, harbiden çok uyanığız biz.” dedi.

Altın Ürkek Ödülünü aldıktan sonra, mutluluğunu kameralardan saklamaya çalışan ünlü oyuncu “Biz ödül için çalışmıyoruz ancak ödüller de emeğimizin süsü gibi. Artık ödüller bu şekilde verilecekse, ben daha çok ödül toplarım.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...