Seda Sayan’ın “Babam da İnşaat İşçisiydi” Açıklaması İnşaat İşçilerindeki Sperm İsrafını Gündeme Getirdi

Seda Sayan’ın daha ucuz olacağı düşüncesiyle, sperm bankaları yerine damızlık olarak inşaat işçilerini kullanalım önerisiyle ilgili tartışmalar hız kesmiyor. Sayan’ın dün yaptığı “Benim babam da inşaat işçisiydi” açıklaması üzerine, inşaat işçileri örgütleri bir araya gelerek, üyelerini sperm israfı konusunda bilgilendirmek amacıyla toplantılar düzenleyeceklerini açıkladılar.

“Zamanında İşçimiz Üç Liralık Bir Prezervatif Kullanmış Olsaydı Bugün Biz Bu Sorunlarla Karşı Karşıya Kalmazdık”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Birleşik İnşaat İşçileri Sendikası Başkanı Ayfer Tuğla “Seda Hanım’ın, babasının da bir inşaat işçisi olduğunu açıklaması bizi bu konuda yeniden düşünmeye sevk etti. Yani sperm bankasından falan önce sorunun kaynağına gidersek meselenin aslında bir sperm israfı problemi olduğunu göreceğiz. Bakın sanatçımız da dün babasının inşaatlarda çalıştığını söylemiş. Zamanında inşaatlarda çalışan bu saygıdeğer işçimiz üç liralık maliyetle bir prezervatif kullanmış olsaydı, bugün biz bu sorunlarla karşı karşıya kalmayacaktık. Eğer bu maliyetli oluyorsa başka çözümleri de var. Biz tüm bu konularda işçilerimizi bilinçlendirerek bu sorunun üstesinden gelebileceğimizi düşünüyoruz. Ben buradan işçilerimize de seslenmek istiyorum. Nasıl elektriğimizi, suyumuzu israflı şekilde kullanmamız gerekiyorsa spermlerimizi de aynı şekilde kullanmalıyız, israf etmemeliyiz. Bu spermler belki de yıllar sonra çok istenmeyen formlarda karşımıza gelebiliyor. Bugün yaşadığımız olay da bundan ibaret. Lütfen biraz daha dikkatli olalım.” dedi.

“Hadi Prezervatif Pahalı Geldi, İşçimiz Son Ada Geri Çekilerek de Bir Sonuç Alabilirdi”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tuğla “Olayın yaşandığı döneme ilişkin olarak Seda Hanım detaylı bir bilgi vermemiş, yani işçimizin o dönemdeki maddi durumunu bilemiyoruz. Hadi prezervatif pahalı geldi, işçimiz son anda geri çekilerek de bir sonuç alabilirdi. Günümüzde erkeklerin kullanabileceği geri çekme, prezervatif ve vazektomi olmak üzere üç yöntem bulunuyor. Bu konuda uzman arkadaşlarımız işçilerimize gerekli bilgilendirmeyi yapacaklar. Bugün sanatçılarımızın genel durumuna baktığımızda artık, bu kuşağa ancak ‘kayıp kuşak’ diyebileceğimizi görüyoruz ama gerekli bilgilendirmeleri yaparak en azından gelecek kuşakları kurtarabileceğimizi düşünüyoruz. Bugün alınacak son derece basit önlemlerle yeni Sayan’lar, yeni Doğan’lar olmasını engelleyebiliriz. Hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığı açısından bu önlemleri almamız gerektiğine inanıyoruz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...