Uzaya Gönderilen İslam Alimlerinin İlk Fetvası: “Kara Delikler Erkeklere Caiz”

Uzay ve astronomi konusunda çalışmalar yapmak üzere uzaya gönderilen İslam alimleri bugün yaptıkları görüntülü görüşme ile dünyaya ilk fetvalarını gönderdiler. Kara deliklerin erkeklere caiz olduğunun belirtildiği fetva, dünyadadaki milyonlarca kişi tarafından sevinçle karşılandı.

NUH-II Uzaya Başörtüsüyle Çıktı

NUH-I uzay gemisi ile yaklaşık on beş gün önce uzaya adım atan İslam alimleri, ayın ve gezegenlerin oval yapısından tahrik olup ‘Gemiye şeytan girdi’ şeklinde bildirimde bulununca, NUH-I tüm mürettebatıyla birlikte dünyaya dönmüştü. Bu süre içinde hazırlıkları tamamlanan NUH-II, şeytana karşı özel olarak diktirilmiş karbon alaşımlı kıyafetlerle birlikte yeniden uzaya gönderildi. İlk uzay mekiği NUH-I’in uzaya başörtüsüz çıktığı için risk aldığı yönündeki eleştirileri de dikkate alan bilim adamları uzayda yabancılarla karşılaşma olasılığını dikkate alarak NUH-II’ye özel bir başörtüsü tasarladılar. Bu anlamda NUH-II uzaya çıkan ilk başörtülü nesne olarak da tarihe geçti.

NUH-II’de İki Astronot ve On Sekiz Cariye Bulunuyor

NUH-II, içindeki iki astronot ve on sekiz cariyeyle bugüne kadar yapılan en kalabalık uzay yolculuğunu gerçekleştiriyor. Yer çekimsiz ortamda çalışma konusunda on iki aylık bir eğitimden geçen uzay cariyelerinden dördü uzay yürüyüşü sırasında gemiyi terk ederek geri dönmedi. Uzay yürüyüşü yapmak üzere aracın dışına çıkan on cariyeden dördünün geri dönmemesi, uzay gemisinde moralleri bozsa da yaşanan olay kısa süre sonra unutuldu. Şu an gemideki diğer cariyelerin yürüyüşe çıkması yasaklanmış durumda. Tüm dünyanın merakla izlediği NUH-II’nin dün itibarı ile bilimsel çalışmalarına başladığı bildirilmişti.

İlk Fetva Kara Delikler Üzerine

Konu hakkında açıklamalarda bulunan bir yetkili “NUH-II bugün dünyayla ilk iletişimini kurdu. Astronot arkadaşlar her şeyin normal olduğunu belirtmişler. Anlattıklarına göre cihazlar gayet iyi durumda, cariyelerdeki ilk günkü kayıplardan sonra da herhangi bir problem yaşanmamış. Bugün elde ettikleri görüntüleri inceleyen alimler, kara delikler konusundaki gözlemlerini de dünyayla paylaşıp ilk fetvalarını yayınladılar. Buna göre kara delikler, erkeklere helal, yani bu deliklere yaklaşmak caiz. Bizler bu fetvanın çok önemli olduğunu ve özellikle de erkeklerimizin uzaya açılmaları konusunda çok büyük bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bakın, daha dün bir, bugün iki. Bu gemi bir ay boyunca uzayda çalışmalar yapacak. Daha önlerinde Ay var, Mars var. Şu anda ‘Uzay Aracında Halvet’ üzerine çalıştıkları bilgisi geldi bize. Döndükleri zaman birçok şeyin değişmiş olacağını söylemek sanırım yanlış olmaz” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...