Yeni Metro Hattıyla AKP’nin Oy Deposu Olan Mezarlıklar Birbirine Bağlanıyor

İstanbul Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın “Metroda birinci önceliğimiz, en fazla oy aldığımız yerler olacak” açıklamasının ardından İstanbul Belediyesi’nin yapımını planladığı yeni metro hattının güzergâhı bugün belli oldu. Avrupa Yakasında Aşiyan Mezarlığı ile Edirnekapı Mezarlıklarını birbirine bağlayacak yeni metro, Zincirlikuyu Mezarlık Durağından metrobüs ile Karacaahmet Mezarlığına da bağlanacak.

“Bize En Fazla Oy Mezarlıklardan Geliyor”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yetkilisi “Sayın Başkanımızın açıklamasının ardından Ulaşım Dairesindeki arkadaşlar bir çalışma başlatmışlar. Elimizdeki verilere göre, şu an bize en fazla oy veren bölge olarak mezarlıklar görünüyor. Özellikle Zincirlikuyu ve Karacaahmet Mezarlıklarında ciddi bir oy potansiyelimiz var. Konuyu inceleyen arkadaşlarımız bir güzergâh çalışması da yaptılar. Aynı yakadaki mezarlıkları metro, farklı yakalardaki mezarlıkları ise metrobüs ile birbirine bağlıyoruz. Yeni metro hattımız vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

“Aşiyan – Edirnekapı Metrosu On Sekiz Ayda Hizmete Açılacak”

Kaparoz muhabirinin sorusu üzerine yeni metro hattının durakları hakkında bilgi veren yetkili “Yeni hattımız Avrupa yakasında, Aşiyan ile Edirnekapı arasında çalışacak. Aşiyan’dan binildiğinde, yeni metronun durakları sırasıyla: Aşiyan Mezarlığı, Zincirlikuyu Mezarlığı, Şişli Ermeni Mezarlığı, Feriköy Mezarlığı ve Edirnekapı Mezarlığı olacak. Yeni metro ile Zincirlikuyu durağından metrobüs bağlantısı ile Anadolu yakasına geçilerek Karacaahmet Mezarlığına da gidilebilecek. Aşiyan – Edirnekapı metrosunun bir seferini on yedi dakika içinde tamamlaması planlanıyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse yeni metro hattımız on sekiz ay içerisinde tamamlanarak hizmete açılacak.” dedi.

“Hesaplamalarımıza Göre İki Dakikada Bir Sefer Yapsak Gene de Yetmiyor”

Açıklamalarını sürdüren İBB yetkilisi “Oy sayısına baktığımızda gerçekten de çok yoğun yerleşim alanları bu mezarlıklar. Hesaplamalarımıza göre her iki dakikada bir sefer yapsak bile, özellikle günün yoğun saatlerinde yetersiz kalacak gibi görünüyor ancak şu anki ulaşım raporlarına baktığımızda, ilginç bir şekilde oy veren kişi sayısına göre o derece bir yoğunluk da görmüyoruz. Sanki bu vatandaşlarımız dört yıl boyunca hiç yerinden kıpırdamıyor da sadece dört yılda bir, oy vermeye gidiyor.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...