Abdullah Gül, Muhalefetin Teklifini Değerlendirmek Üzere Bugün Erdoğan’la Görüşecek

Saadet Partisi, İyi Parti ve CHP’nin olası adayı olarak adı ön plana çıkan Abdullah Gül’ün muhalefetin teklifini değerlendirmek üzere bugün Erdoğan’la görüşeceği öğrenildi.

“Aynı Davanın İki Ayrı Neferi”

Ankara kulislerinden gelen bilgilere göre gizli olarak görüşecek ikilinin gündeminde Abdullah Gül’ün adaylığı olacak. Görüşmeyi değerlendiren duayen bir gazeteci “Gerçekten çok kritik bir dönemden geçiyoruz. Gül ile Erdoğan iki dava arkadaşı, dolayısıyla bir değerlendirme ihtiyacı hissetmeleri de çok normal. Eğer adaylığı uygun bulunursa Gül’ün son gelişmeler hakkında bilgi vereceği, Erdoğan’ın da seçimlerle ilgili tavsiyelerde bulunacağını düşünüyorum. Nasıl bir kampanya yürütülmesi, hangi konulara değinilip, hangilerinden uzak durulması gerektiği konusunda önerileri olacaktır. Gül de Cumhurbaşkanlığı dönemindeki gibi uyumlu bir çizgi izleyecektir. Zaten kendisi de son derece uyumlu bir insan” dedi.

“Muhalefet Partilerinin Abdullah Gül’ü, Erdoğan’dan İstemesi Lazım”

Açıklamalarını sürdüren deneyimli gazeteci “Aslında nezaketen muhalefetin Abdullah Gül’ün adaylığını Erdoğan’dan talep etmesi gerekirdi. Bu işlerde racon böyledir. Siz beğendiğiniz bir takımın oyuncusunu gider kulüp başkanından istersiniz. Çiçeğinizi, çikolatanızı yaptırır, meramınızı anlatırsınız. Karşı taraf da uygun görürse o iş olur ancak bu şekilde anadan babadan habersiz evlenir gibi. Yani ben muhalefetin bu yaptığını hiç doğru bulmuyorum. Ancak Abdullah Bey bu nezaketsizliği ortadan kaldıracak şekilde gerekli görüşmeleri yapacaktır. Dava arkadaşları arasında bundan farklı bir yaklaşım düşünülemez” dedi.

Abdullah Gül ‘Evet’ Demezse, Sıradaki Aday Berat Albayrak

Ankara kulislerinde, bugünkü görüşme sonrasında Erdoğan’ın Abdullah Gül’ün adaylığına onay vermemesi durumunda muhalefetin B Planını devreye sokacağı konuşuluyor. Muhalefetin ortak adayı olarak düşünülen ikinci isim Berat Albayrak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile sorun yaşayan Albayrak’ın bir süredir huzursuz olduğu biliniyor. Muhalefetin teklifini değerlendirebileceği yönünde sinyaller veren Albayrak’ın Abdullah Gül’e göre yaş ve boy avantajına sahip olduğu belirtiliyor. Muhalefet liderleri ise Erdoğan’ın kendi ailesinden bir isme karşı çıkmasının zor olduğunu, damadını üzmemek için böyle bir adaylığa olumlu yaklaşabileceğini belirtiyor. Konu ile ilgili görüşlerini sorduğumuz muhalefet partilerinin yetkilileri “Elbette burada son nokta Sayın Erdoğan. Kendisinin icazetini alacak bir aday bulup, önce Allah’ın sonra da Sayın Erdoğan’ın izniyle biz bu seçimleri kazanacağız” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

1 Comment

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...