Akşener’in 100 Bin İmza İle Aday Olacağı İyi Parti’de, CHP’li Vekiller Dekoratif Amaçlı Kullanılacak

Meral Akşener’in, CHP desteği ile oluşan meclisteki grubuna dayanarak değil de 100 bin imza ile aday olacağını açıklamasından sonra, CHP’den İyi Parti’ye geçen vekillerin ne olacağı tartışması gündeme gelmişti. İyi Parti kaynaklarınca bugün yapılan açıklamada CHP’den alınan vekillerin partide dekoratif amaçlı olarak kullanılabileceği bilgisine yer verildi.

“Şikâyet Gibi Olmasın Ama Avare Avare Dolaşan Arkadaşları Bize Göndermişler”

Konuyla ilgili olarak Kaparoz’a bilgi veren İyi Parti yetkilisi “Biliyorsunuz CHP’li arkadaşlar bize 15 adet milletvekili göndermişlerdi. Aslında bizim böyle bir siparişimiz olmamıştı ama kendileri iyi niyet göstererek on beş tane milletvekilini bize gönderdiler. Zaten Sayın Aytun Çıray gibi bizim CHP’den arakladığımız vekillerimiz de vardı. CHP’nin bu konularda son derece cömert olduğunu söylemeliyim. Yani şu an istesek, iki saat içinde 15 vekil daha gönderirler gibi düşünüyoruz. Yalnız sitem etmek gibi anlaşılmasın ama bize gelen vekil arkadaşlar sanki seçilmiş de gönderilmişler gibi. Hani okul yıllarında böyle avare avare dolaşan, boşta gezen tipler vardır. Bize gönderilen vekiller maalesef biraz böyle. Tabii şikâyet olarak değil de daha iyi bir derleme yapılabilirdi diye düşünüyorum. Sanki bir bahaneyle bize gönderildiğini düşünüyoruz bu arkadaşların” dedi.

“İzmir Milletvekilini Lobiye, Aydın Milletvekilini Bahçeye Koyacağız”

Açıklamalarını sürdüren İyi Parti yetkilisi “Biliyorsunuz bugün Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in bir açıklaması oldu. Kendisi CHP’den gönderilen vekiller üzerinden değil de 100 bin imza ile adaylığını koyacağını açıkladı. Tabii bu durumda CHP’den gelen arkadaşların da durumu biraz şey oldu. Yani kağnıda üçüncü tekerlek gibi. Ya da bisiklette geri vites lambası gibi mi diyelim. Ancak biz bu arkadaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz. Kendilerini dekoratif amaçlı olarak kullanacağız. Örneğin İzmir milletvekili arkadaşımızı lobide, Aydın milletvekili olan arkadaşımızı da bahçede tutacağız. Fotoğraflarda ya da çeşitli ziyaretlerde kendileri fonda belirecek. Hem bir motivasyon olacak bu arkadaşlarımız için hem de boş zamanlarında bahçedeki, lobideki faaliyetlere destek olacaklar. Ama biz geri dönmek istiyoruz derlerse de biz onları tutmayacağız. Artık kendileri bilir, kafalarına göre takılsınlar. Adı üstünde partimiz iyi bir parti. Burada iyi vakit geçireceklerine inanıyoruz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...