CHP’nin Seçim Stratejisi Belli Oldu: Tüm CHP’liler Aday Olarak Hedef Şaşırtacak

CHP’den, başkanlık seçimi için saat başı yeni bir aday çıkmasının arka planında, çok ince bir seçim taktiğinin olduğu öğrenildi.

“Çok Farklı bir Taktikle Seçimlere Gireceğiz”

Bugün basına açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü “Arkadaşlar, gazetelere bakarsanız başkanlık için sürekli CHP’lilerin adının geçtiğini göreceksiniz. Şu anda parti olarak on dakikada bir aday çıkartacak kapasiteye ulaşmış durumdayız. Ben burada açıklama yaparken, bakınız yan tarafta partimizin muhasebecisi de adaylığını açıklıyor. Yarın gazetelerde en az on, yeni adayımız daha çıkacak ve gene gündemde CHP’liler olacak. Bu seçimi bu taktikle götüreceğiz arkadaşlar. İktidarın hiç beklemediği bir taktikle sonuca ulaşacağız.” dedi.

“Bir Gider Bin Geliriz”

Açıklamalarını sürdüren sözcü “Belki oylarımızı artıramıyoruz ama adaylarımızı büyük bir hızla artırabiliyoruz. Demek ki bizim güçlü yanımız da bu. O zaman biz de bu şekilde sonuca ulaşmalıyız. İktidar partisi şimdiden şaşırmış durumda, hangi birimizle uğraşacaklarını bilemiyorlar. Adaylarınız arttıkça daha da bocalayacaklar. Gazeteler bir adayımıza çamur atsa diğerine yetişemeyecek. İlk turdaki oy pusulası da destan gibi olacak. Metrelerce uzayan bu listede vatandaşımız kime oy vereceğini şaşıracak. Dünyada bir örneği yok, çok farklı bir taktik. 24 Haziran akşamı herkesin ağzı açık kalacak. Hasan Hüseyin ‘bir gider, bin geliriz’ demişti. Biz de seçim sandığına on binlerce adayla birlikte geleceğiz.” dedi.

“Bu Sefer de İstediğimiz Sonucu Alamazsak, Üçgen, Beşgen Nasıl Olursa Birbirimize Takacağız”

Kaparoz’un “Bu sözü yanlış anlamış olabilir misiniz?” sorusuna gülümseyerek yanıt veren bir parti yetkilisi “Bildiğiniz gibi bugüne kadar denemediğimiz yöntem kalmadı. Tek kişi denedik, iki adayı yarıştırdık, üçgen şeklinde birbirimize taktık. Ancak bir türlü istediğimiz sonuca ulaşamadık. Bugün ilk kez, çaycısından milletvekiline kadar tüm CHP’lilerin aday olacağı farklı bir seçim yaşayacağız. Denemediğimiz de bir bu kaldı zaten. Bu sefer gemileri yaktık. ‘Ya herro ya merro’ diyoruz. Eğer bu seçimde de istediğimiz sonucu alamazsak artık gerçekten birbirimize takacağız arkadaşlar. Artık üçgen mi olur, beşgen mi bilemiyorum ama bunu yapacağız.” dedi.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...