Doların 4.15’i Aşması Üzerine Berberler Odası Piyasalara Müdahale Etti

Amerikan dolarının 4.15’i aşması üzerine bugün öğlen saatlerinde toplanan Berberler Odası Yönetim Kurulu toplantısından piyasalara müdahale kararı çıktı.

“Doların 4’ü Geçmesi, Vatandaşlarımızda Müdahale Beklentisi Oluşturdu”

Kaparoz’a açıklamalarda bulunan Berberler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Keskin “Yaklaşık bir haftadır piyasaları yakından takip ediyoruz. Ancak Berberler Odası olarak bunun geçici bir hareketlilik olup olmadığı yönünde endişelerimiz vardı. Açıkçası doların 4’ü geçmesinden sonra üzerimizde yoğun bir baskı oluşmaya başladı. Tabii piyasalara müdahale edeceğimiz yönünde bir beklenti olmasını biz de bekliyorduk ancak bugüne kadar soğukkanlı olmayı tercih ettik. Bu sabah döviz piyasalarındaki yukarı yönlü hareketi de bir süre takip ettik. Durumun kritik noktaya geldiği konusunda hemfikir olduk ve saat 16:00 itibarı ile de piyasalara aktif olarak müdahale etmeye başladık.” dedi.

“Bu Kez Yüz Değil, Elli Dolar Bozduranı Tıraş Edeceğiz”

Açıklamalarını sürdüren Keskin “Bu seferki müdahalemiz biraz daha sert oldu. Biliyorsunuz daha önceki müdahalemizde 100.-USD bozdurup dekontunu getireni bedavaya tıraş etmiş ve ülkeye çok önemli miktarda döviz girdisi sağlamıştık. Vatandaşın elinde daha az döviz kaldığını düşünerek bu sefer tıraş için limitimizi daha aşağı çektik. 50 dolarını bozduranı bedavaya tıraş edeceğiz. Eğer vatandaşımızın 100 doları varsa, hepsini bozdurması durumunda, saç-sakal tıraşını bedava yapacağız. Şu an uzmanlarımız aracılığıyla sahadan da bilgi topluyoruz. İlk gelen bilgilere göre dolarda aşağı doğru bir hareket başlamış. Henüz istediğimiz boyutta değil ancak bizim için önemli bir işaret. Eğer yarın da aynı etki devam ederse, Merkez Bankası’nın rahat bir nefes alacağını söyleyebiliriz.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...