Ferdi Tayfur

Ferdi Tayfur, “Cumhurbaşkanının gülümsemesi bize en büyük lütuf” diyerek ona olan sevgisinden söz etmiş. Yani bu nasıl bir haddini bilmezliktir, sen kimsin arkadaş? Bir vatandaş, seçilmiş Cumhurbaşkanına hitaben bu tür ileri geri laflar edebilir mi? Hem sana niye gülümsesin ki Cumhurbaşkanı? Yarım dakika sonra bağırarak ağlayacak bir adam ifadesiyle dolaşıyorsun kırk yıldır, gülünecek, gülümsenecek bir durumun var mı senin? Bir sorsana önce kendine “Yıllardır ağlamaklı şarkılar çığıran bir adama bakıp da niye gülümsesin Sayın Cumhurbaşkanım?” diye.

Ayrıca bu kadar ciddi makamdaki bir insan, ülke sorunlarını bir yana bırakıp da sağa sola gülümsemekle mi uğraşsın lan? ‘Gülümserse lütuf olur’, ‘sert bakarsa iyi olur’, ‘zıplarsa daha iyi olur’ diyebilir miyiz oğlum cumhurbaşkanları için. Ayrıca sana lütuf olsa ne olur, olmasa ne olur? Böyle koşullu seveceksen hiç sevme daha iyi. Koskoca bir devlet başkanına “Gülümserse iyi olur” gibilerinden mesaj vermek kimin haddine.

Sayın Cumhurbaşkanımızı ilk gördüğümde televizyonda, kaşları çatılmış şekilde birilerine saydırıyordu. Sonra da defalarca kendisini izleme fırsatı buldum ki bu çizgisi hiç değişmedi. Kendisinin asabi bir yapısı var. Biz de onu olduğu gibi, sinirli halleriyle seviyoruz ama bunu da söylemiyoruz tabii ki. Çünkü biz kimiz? Biz sevsek veya sevmesek Cumhurbaşkanının değeri artar veya azalır mı?

Şimdi burada şunu da vurgulamak zorundayım: “Cumhurbaşkanının gülümsemesi bize lütuf” dediğimizde aslında çok yanlış bir şey söylemiş oluyoruz. Hepimiz biliyoruz ki Sayın Cumhurbaşkanımız içerideki ve dışarıdaki zor koşullar yüzünden gülecek vaziyette değil. Zaten böyle bir ortamda, bir kişi sürekli gülümserse de göze batar. O zaman “Sayın Cumhurbaşkanımız bize hiç lütufta bulunmuyor” mu diyeceğiz? Peki böyle dersek bizim FETÖ’cülerden ne farkımız kalacak?

Sarayıydı, arabasıydı, uçağıydı yetmedi de bir de gülümsemesine mi karışacaksınız Cumhurbaşkanının? Gerçek sevgi koşulsuz olur. Eğer Cumhurbaşkanı asabi diye onu sevmeyecekseniz bunu açıkça söyleyin. Yüreğiniz yetiyorsa deyin ki “Biz teröristiz ve teröristlerle mücadele eden Sayın Cumhurbaşkanımızı da sevmiyoruz”. Niye sevmiyorsunuz peki? Çünkü bize gülümsemiyor. İşte buna kargalar bile güler. Ya doğru düzgün bir bahane bulun, ya da biz teröristiz diyecek cesaretiniz olsun lan. Şu halinizle hiç inandırıcı değilsiniz.

Ferdi Tayfur Efendi istiyor ki Cumhurbaşkanı kendisine gülsün. Peki bu devletin tek ferdi Ferdi mi? Hayır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Ferdi gibi her ferdin her derdiyle uğraşabilir mi? Gülücük isteyen komedi filmine, lütuf isteyen de Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü’ne gitsin lütfen. Kimse de oturduğu yerden Sayın Cumhurbaşkanına sipariş vermeye kalkmasın artık.

Saygılarımla,

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Burak Kaya hakkında
Müzisyen, yazar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.