Yüksek Seçim Kurulu’ndan Erken Seçim Çıkışı: “Katakulliler Yaza Yetişmeyebilir”

Devlet Bahçeli’nin erken seçim için gösterdiği 26 Ağustos 2018 tarihine ilk itiraz Yüksek Seçim Kurulu’ndan geldi. Hazırlıklar için yeterli zaman kalmadığını öne süren YSK yetkilileri erken seçimin ancak 2018 kış aylarına yetiştirilebileceğini söyledi.

“Bu Kadar Katakulliyi Yaza Yetiştirmemiz Mümkün Değil”

Konu hakkında açıklamalarda bulunan YSK yetkilisi “Şimdi bunun sandığı var, mührü var, çuvalı var, ipi var, makası var, pusulası var. Partilerimizden de çok sayıda farklı talepler geliyor. Yani bu kadar katakulliyi bizim yaza kadar yetiştirmemiz mümkün değil. Kimse kusura bakmasın, bunlar öyle akşamdan sabaha olacak işler değil. Devlet Bahçeli sabah kalkıp oyunu kullanmaya gidiyor, sanıyor ki bütün işi kendisi yapıyor. Biz o oyları toplayıp, çarpıp, gerekirse de çırpıyoruz. Çamaşır suyuna yatırdığımız pusulalar var. Bunlardan haberi var mı acaba Sayın Bahçeli’nin? Bir apartmanda bile ‘Hadi yarın yeni yöneticiyi seçelim’ diyemezsiniz. Bizim seçime hazırlanmamız nereden baksanız en az altı ay sürer. Bundan önce seçime gidilirse Sayın Bahçeli pişman olur, benden söylemesi.” dedi.

“Seçim Tarihi Çok Erken Olursa Şaşırtıcı Sonuçlar Çıkabilir”

Açıklamalarını sürdüren yetkili “Bakın bizim her seçimde ayrı bir hazırlığımız oluyor. Bir önceki seçimde kullanılan katakulliyi bir sonrakinde kullanamazsınız. Hadi bugün Katakulli Tasarımcıları çalışmaya başlasınlar diyelim, iyi bir katakulliyi iki aydan önce mümkünü yok tasarlayamazsınız. Bu işler hafife alınacak işler değil. Katakulliler hazır olduktan sonra da iş bitmiyor, sonra diğer aşamalara geçilecek. Onlar da en azından dört ayı bulsa zaten yaz dönemi geçmiş oluyor. Bizim önerimiz 2019 yılı içinde bu seçimin yapılması. Hem sonuçlar istendiği gibi çıkar hem de gereksiz bir panik havasına girmemiş oluruz. Ancak illa yapalım denirse de elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışırız ama sonucu garanti edemeyiz. Bunu baştan söylemiş olayım. O gün, sonuçları görüp de kimse şaşırmasın, kimse sızlanmasın lütfen.” dedi.

Uyarı: Sitede yer alan yazı, haber, görsel ve diğer tüm içerik kurgudur.

Yorumlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.
Loading Facebook Comments ...